23 kez ceza kesildi: Ben memur değilim, genelge beni bağlamaz

23 kez ceza kesildi: Ben memur değilim, genelge beni bağlamaz
Bugüne kadar hakkında 23 kez tutanak tutulan Erkan Cinbir, kendisine ceza yazan ekipleri "Ben memur değilim, genelge beni bağlamaz" diyerek videoya alıp sosyal medyada paylaştı.

Zonguldak Çaycuma ilçe merkezinde döner ve tantuni sattığı bir dükkanı bulunan Erkan Cinbir, sadece paket servisi yapması gereken kafeteryasına müşteri alıp yiyecek servisi yapıyor. Cinbir hakkında bugüne kadar maske takmadığı ve iş yerinde yemek servisi yaptığı için 23 tutanak tutulup, ceza yazıldı. İş yerinin girişine, "Burada maske takmak zorunlu değildir, içeride de yemek yiyebilirsiniz" yazısı asan Cinbir'in yemek yiyen müşterilerine de ceza uygulandı. Kafeteryasını kapatmamakta direnen Erkan Cinbir, son olarak önceki gün iş yerine gelen zabıta ve polis ekiplerine, ceza yazamayacaklarını söyledi. Cinbir ile bir müşteriye ceza kesildi. Cinbir, ceza yazan polis ve zabıta ekiplerini, cep telefonuyla görüntüleyip, sosyal medyada paylaştı.

Görüntülerde, kurallara karşı geldiğini söyleyen görevlilere, "Ne kuralı? Öyle bir kural yok" diye karşılık veren Cinbir, genelgeyi uyguladıklarını ifade eden polis memuruna da "Arkadaşım genelge beni bağlamaz. Ben memur değilim, benim için geçerli değil" diyor.

DHA