Zabıta, seyyar satıcının yumurtalarını kırdı

Esenyurt'ta zabıta ekipleri, yumurta satan kadının yumurtalarını yere atıp kırdı. Vatandaş tepki gösterdi. Görüntülerin sosyal medyaya yansımasının ardından Zabıta Daire Başkanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı.

Zabıta ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi metrobüs durağının üst geçidinde seyyar yumurta satan kadınların ürünlerine el koymak istedi. Ürünlerini vermek istemeyen kadın satıcılarla, zabıta ekipleri arasında tartışma çıktı. Görevlilerden biri, kadınlardan birinin elinden yumurtaları alarak yere attı.

Bu sırada oradan geçen başka bir kadın yaşananları cep telefonları kamerasıyla görüntüledi. Görüntülerde yumurta sepetini yere fırlatan zabıta görevlisi kendisini görüntüleyen kadına, "Çektin mi?" diye soru sorduğu görülüyor.

"Hırslandı bu sefer de yere çaldı"

Zabıta tarafından ürünleri yere fırlatılan N.G., "Bir baktım zabıta geldi sütlerimi aldı, kaçırdı. Sonra yumurtama saldırdı. Yumurtayı ben çekince hırslandı bu sefer de yere çaldı. Hepsi yere döküldü kırıldı. Sonra hırsla sepeti yere vurdu. Vuracaktı vuramadı. Bir daha gelmeyin buraya diyerek diğer ürünlere saldırdı. Biz de yalvardık arkadaşla birlikte. Onun ürünlerini aldılar, benim ürünleri de yere döktüler" diye konuştu. 

"Eskiden pazar yerimiz vardı"

Ürünleri alınan S.O. ise, "Esenyurt Belediyesi'ne ait bir pazarda tezgahımız vardı. Pazar yeri iptal olunca biz de ister istemez buraya geldik. Benim başka çalışanım yok, çocuklarım küçük olduğu için bu durağa geliyorum. Ne varsa toplayıp götürdüler bunu birkaç defa daha yaptılar" dedi.

Görüntülerin gündem olması ardından Zabıta Daire Başkanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı

Görüntülerin sosyal medyaya yansımasının ardından Zabıta Daire Başkanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı. Halk TV’ye konuşan İBB kaynakları, seyyar satıcılık yapan vatandaşın pandemi koşullarına uygun satış yapmadığını savundu. Yumurtaların ve peynirlerin açıkta satıldığı, bu yüzden ürünlere el konulduğu belirtildi. Zabıta Daire Başkanlığı olayın yaşandığı bölgedeki kameraları da inceledi. Kameralarda da ürünlerin zabıta aracına alındığı sırada arbede yaşandığının görüldüğü ileri sürüldü. Bu arbede sırasında yumurtaların yere düşüp kırıldığı belirtildi. İBB yetkilileri darp ve şiddet yaşanmadığını da savundu.

İHA

Gündem