Halk TV Canlı Yayın
Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu'na mazbatası 'söylenemeyecek güvenlik gerekçesi' ile verilmedi. Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamada Maçoğlu'nun mazbatasının yarın teslim edileceği bildirildi.

Sol'da yer alan habere göre, Tunceli'de TKP listelerinden girdiği yerel seçimleri kazanan ve belediye başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, bugün mazbatasını alarak görevi devralacaktı.

Çarşamba gününe kadar yoğunluk bahane edilerek görevin devredilmesi ertelenirken, bugün yapılacak mazbata teslimi de hiçbir gerekçe gösterilmeden ertelendi.

"SÖYLENEMEYECEK GÜVENLİK GEREKÇESİ"

​Erteleme kararı sonrası Maçoğlu ve belediye meclisi üyeleri Seçim Kurulu'na gitti. Burada, burada heyete 'söylenemeyecek güvenlik gerekçesiyle mazbatanın verilemeyeceği' iletildi.

MAÇOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

"Bir güvenlik sebebinden dolayı bugün size bu mazbatayı vermeyi uygun bulmuyorum ve bunu da açıklamamak istemiyorum dedi. Bunu olgunluk ve sakinlik içinde karşılayacağız. Yarın tekrar gideceğiz mazbata için."

SEÇİM KURULU: YARIN TESLİM EDİLECEK

Tunceli Merkez İlçe Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Tunceli Belediye Başkanı olarak seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu'nun mazbatası yarın teslim hazırlanarak 05.04.2019 tarihinde ilgiliye teslim edilecektir" denildi. 

c3159fc5-8cab-4f57-ac95-c6de2d1db8cd.jpg