Zafer Algöz'dan Okan Bayülgen'e ağır suçlama

'Jülide Ateş'le 40' programına konuk olan Zafer Algöz, Okan Bayülgen'e neden aralarının açıldığını anlattı.

‘Zaga’ ve ‘Televizyon Çocuğu’ programlarında Okan Bayülgen ile birlikte çalıştığını belirten Zafer Algöz, kendi yarattıkları konseptleri Okan Bayülgen'in noterde kendi üzerine aldığını söyledi.

Programda kendi yarattığı 'Dudu Teyze' karakterinden bahseden Algöz şöyle konuştu:

"Cihangir’de oturuken evimin tam karşı katında bir kadın vardı. Oradan aşağıya bakarak çocukların oğlunun arabasına yanaşmasına sinir oluyordu. Kadın dikkatimi çekti ben de bunu Okan’a anlattım. Sonra biz bunu televizyonda kullanmaya başladık. Bir dönem geçtikten sonra şunu öğrendim ki orada yapmış olduğum, benim de yaratıcılığını üstlendiğim o işleri Okan bize haber vermeden kendisi gidip kendi üstüne almış, noter üzerinde. Ben de o zaman sormuştum Okan’a, madem böyle bir şey yapıyorsun, noterden gidip bu projeleri tasdik ettiriyorsun, bizim neden adımız geçmiyor? Evet senin televizyon programında yapıyoruz ama benim neden adım geçmiyor?”

Bayülgen'e 'Benim neden adım geçmiyor?' diye sorduğunu belirten Algöz, "E işte şov dünyasının kuralları böyledir" cevabını aldığını söyledi.

"Baktım ki tatsızlık olacak hiçbir şey olmamış gibi devam etmenin anlamı yok"

Algöz şu sözlerle anlattı:

"Sonra o dönem ‘Dudu Teyze’ye bir reklam teklifi geldi. Sanıyorum 4 bölümlük bir bilgisayar reklamı yapmıştık ona. Oradan da kendine ait bir para istedi. Olaylar böyle olunca baktım ki arkadaşlık, dostluğun dışında iş farklı bir yere gidiyor. Ben daha çok işlerimi gönül işleriyle devam ettiren biriyim. Baktım ki tatsızlık olacak çünkü bütün bunlar yaşandıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi hayata devam etmenin bir anlamı yok”

Etiketler :