Yerli 'Robin Hood' bu kez Bursa'da ortaya çıktı

Bursa’da bir hayırsever hayırsever farklı noktalardaki marketlere giderek vatandaşların veresiye borçlarını ödedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Nisan 2020 12:30
Yerli 'Robin Hood' bu kez Bursa'da ortaya çıktı

Bursa'nın Gemlik İlçesinde, farklı bölgelerde olan marketlere vatandaşların borcu isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever tarafından ödendi. İşletme sahiplerinden alınan bilgiye göre, coronavirüsü salgını nedeniyle zor günler geçiren vatandaşların, marketten alışveriş yaparken borçlarını düşünmemeleri ve zor zamanlarda evlerinde daha rahat olmaları adına hayırsever tarafından destek olunduğunu belirttiler.

5 Nisan tarihine kadar marketlere borcu olan vatandaşların borçlarının tamamı hayırsever tarafından ödendi. Korona virüs ile mücadelede, vatandaşların birbirine destek olmalarına konusunda örnek bir davranış olan uygulamanın, emsal görülmesi ve teşvik edici olması bekleniyor.

Neden Robin Hood? 

Bakkallarda yurttaşların borcunu ödeyen kişi ya da kişilere dair şimdiye kadar birçok haber kamuoyuna yansıdı. Bu kişi ya da kişilere ‘Robin Hood’ denilmesinin sebebi ise İstanbul’daki bir haber.

2019’un Aralık ayında Tuzla’daki tüm mahalle bakkallarını gezerek veresiye alışveriş yapanların borçlarını kapatan bir kişi, kendisine adını soran bakkala "Robin Hood deyin, bana yeter" diye karşılık vermişti.

İHA