Yayalara Geçiş Hakkı Vermeyen Sürücülere Ceza

Kadıköy'de yaya geçidinden geçmek isteyen yayalara, geçiş hakkı vermeyen sürücülere yönelik denetim yapıldı. Drone destekli denetimde 4 sürücüye toplam 12 bin 540 lira para cezası uygulandı. Sürücülerin yayalara geçiş hakkı tanımadığı drone görüntülerinde de görülüyor.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi'nde yaya geçidini kullanan yayalara geçiş hakkı vermeyen sürücülere yönelik denetim yaptı. Birçok sürücü yaya geçidini kullanmak isteyen yayalara yol verdi. Drone destekli denetimde 4 sürücünün yaya geçidinde durmadığı tespit edildi.

Sürücülere 3 bin 135 lira olmak üzere, toplam 12 bin 540 lira cezai işlem uygulandı. Bir sürücü "Kırmızıda geçiğimden bile emin deiğilim drone görüntüleri var deniliyor. Doğrudur. Polis beyler öyle diyorsa illa ki vardır." dedi. Bazı sürücüler cezaya itiraz ederek drone görüntülerini izlemek istedi.

drone-goruntuleriyle-kadikoyde-yayala-16326.jpg

Başka bir sürücü ise ceza yazılmasına tepki göstererek, " Geçtiğimin farkında değilim. Günah haksız bir davranış. Suçum olsa kabul edeceğim " sözleriyle tepki gösterdi. Bir başka sürücü ise, " İlk başta siz de gördünüz lüzumsuz yere ceza yazıldı "diye konuştu.

Kaynak:DHA