Yatağınızın karşısında sakın ayna olmasın!Yatağınızın karşısında bir ayna bulundurmamanız için 5 neden

Yatağınızın karşısında sakın ayna olmasın!Yatağınızın karşısında bir ayna bulundurmamanız için 5 neden
Yatak odası insanların dinlenip ertesi güne zinde başlamaları için ayrılan istirahat yeridir. Ancak yatağınızın tam karşısında ayna olmaması gerektiğini daha önce duymuş muydunuz? Bakın neden yatağınızın karşısında ayna bulundurmamanız gerekiyormuş.

Yaşamımızın üçte birini yatak odalarında uyuyarak geçiririz. Uyku, bedenin gün içerisindeki yorgunluğunu ve kullanılmışlığını tamir etmekle, yenilenmekle uğraşır. Yatak odaları dinlendirici kaliteli bir uyku hali ve sağlık için dikkatli, özenli bir şekilde yerleşimi yapılması gereken yerlerdendir. Feng Shui’de yatak odalarının yerleşimleri, daire ana kapı girişinden ve ocağın konumundan sonraki üçüncü ve çok önemli durumdur. Büyük bir özen ve titizlikle yerleşimi yapılmalıdır. En sık yapılan diğer yanlışlardan biri de yatak altlarında eşya depolamalar, dolap üstlerinde valizler, eşya hurçları, görünürde ayakkabı istifleri bulundurmaktır. Özellikle göz önündeki bir bavul “her tartışma sonrası toplanıp evden gitmek” gerektiği gibi olumsuz duygular oluşturur.

Yatak odanızda ayna bulundurmayın!

Hemen hemen her yatak odasında bir ayna mutlaka bulunur. Günümüzde mobilya sektörü bunu kaçınılmaz kılmakla birlikte Feng Shui’de istenilen bir durum değildir. Bu felsefe aynayı kesinlikle yatak odasında bulundurmaz. Çünkü “yin” (sakin, durgun) olması gereken bir yatak odasında aynalar ortama “yang” (canlı, aktif) enerji sağlarlar. Bunun sonucunda da delik deşik bir uyku hali, huzursuzluk, uykusuzluk gibi sorunlar ortaya çıkar. Chi’yi hareket ettirip canlandırır. Oysaki dinlenme, rahatlama sağlayıcı bir oda olması gerekirken aynalar chi’yi harekete geçirir. Yatak odası evli bir çifte aitse ilişkide üçüncü kişiyi çeker bu da beraberlikte istenilmeyen bir durumdur. Ayakucunu yansıtan bir ayna şanssızlık getirir. Eğer odadan ayna çıkartılamıyorsa en azından yatağı yansıtmayacak şekilde konumlandırmak gerekir.

Ayna, yatak odanızda olması gereken harika bir varlıktır. Size güven verir, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve güne hazırlanmanıza yardımcı olur. Ancak, yatağınızın karşısında bir ayna bulundurmamanız için birçok neden vardır. Feng Shui ile ilgilenenler yatak odasında ayna bulundurmanın enerji akışını bozduğunu ve enerjiyi hapsettiğini çok iyi bilirler.

YATAĞINIZIN KARŞISINDA BİR AYNA BULUNDURMAMANIZ İÇİN 5 NEDEN

1. KİŞİSEL ENERJİNİZİ SÖMÜRÜR

Aynalarla ilgili sorun, etraflarında olup bitenleri yansıtmalarıdır, bu da odağı sizden uzaklaştırdıkları anlamına gelir ve bu özellikle yatak odasındaki bir ayna için geçerlidir. Aynada kendinize baktığınızda, etrafınızda olup biten tüm olumsuz şeyleri telefonun çalması, saatin tik takları, trafik gürültüsü vs. alırken aynı anda vücudunuzun size söylediklerini görmezden gelirsiniz. Mesela dinlenmeye, gevşemeye veya bir şeyler yiyip içmeye ihtiyacı var.

yatak.webp

2. UYKUSUZLUK YARATIR

Ayna size dönük ve komodin lambası açık şekilde yatakta uzanıyorsanız, her uyandığınızda yansımanızı göreceksiniz. Ayrıca gece yattığınızda ve gecenin bir yarısı uyandığınızda yansımanızı göreceksiniz. Uzmanlara göre yatağınızın karşısında bir ayna olması uykusuzluğun en yaygın nedenlerinden biridir.

Bu, "uyku felci" (aynı zamanda hipnagojik halüsinasyon olarak da bilinir) gibi sorunlara neden olabilir; bu durum, hastaların kendilerini uyku ve uyanıklık arasındaymış gibi hissetmelerine neden olur. Nefes almada sorunlara neden olabilir ve hatta birinin veya bir şeyin kendileriyle iletişim kurmaya çalıştığını hissettikleri halüsinasyonlara neden olabilir. Yatakta karşınızda bir ayna olması da kötü bir Feng shui'dir ve potansiyel olarak uyurgezerliğe yol açabilir. Uyku felci, vücut hareketlerinizi kontrol edemediğiniz bir uyurgezerlik bölümüne yol açabilir.

3. KABUSLAR

Yatağınızın karşısında bir ayna olması kabus görmenize neden olabilir. Gecenin bir yarısı uyanır ve yansımaya bakarsanız, size bakmaktan hoşlanmadığınız bir şey görebilirsiniz! Yarı uyanıksanız, rahatsız edici ve endişeye neden olabilecek yansımayı anlayamayabilirsiniz. Yatağınıza bakan bir tam boy aynanız varsa, bu, perdenin uçuşması veya eşinizin hareket etmesi gibi odadaki birçok karanlık köşeyi ve hareketi yansıtabilir.

yatak1.webp

4. TEKRAR UYUMAYI ZORLAŞTIRAN HAREKETLER

Aynalar odanızda olup biten her şeyi yansıtır ve eğer aynayı yattığınız yerin karşısında tutarsanız, uyumanız zor olabilir. Gece yatak odası sessiz ve huzurlu bir yerdir, bu nedenle siz uyumaya çalışırken ne kadar küçük olursa olsun herhangi bir hareket abartılabilir. Sadece sürüklendiğimizde kaslarımız gevşeme eğilimindedir, bu yüzden uyanık değiliz. Herhangi bir hareket normalden daha fazla zıplamamıza neden olabilir.

5. TUHAF SESLER DUYABİLİRSİNİZ

Garip veya yüksek sesler, tıpkı ışık gibi aynadan yansıtılabilir. Telefonunuz sessizde değilse veya partneriniz horluyorsa bu ses aynadan kolayca yansıyabilir ve çok daha yüksek ses çıkartır. Aynalar ayrıca yüksek sesler varsa titreşebilir ve özellikle geceleri sesin gerçekte olduğundan çok daha gürültülü görünmesine neden olabilir. Yatak odanızda tavan vantilatörü varsa bu da gürültü sorununa neden olabilir. Fanlar yatak odanızın içinde havayı hareket ettirir ve sürekli uğultu uykusuzluğa neden olabilir. Tavan vantilatörü olmadan yaşayamıyorsanız, sürekli vızıltıyı dışarıda tutmak için bazı kulak tıkaçlarına yatırım yapın. Geceleri yatak odasındaki aynalardan yansıyan yansımalar rahatsız edici olabilir ve birçok uyku sorununa neden olabilir.

YATAK ODASINDA AYNA NEREYE YERLEŞTİRİLMELİDİR?

Yatak odasında uyumaya çalışırken hareketi durdurmanın bir yolu olmadığından, yatağınızın karşısına ayna koymaktan kaçının. Yatak odası ayna fikirlerine bakarken aynanızın ne kadar büyük olduğuna ve nereye gideceğine dikkat edin. Yatak odanızda ayna koyacak yer bulamıyorsanız, aynaları gömme dolaplarınızın iç kısmına koymaya ne dersiniz? Kapıların içi, işiniz bittiğinde kapatılabilecekleri için ayna koymak için mükemmel bir yerdir.

Ebeveyn yatak odası için bir ayna arıyorsanız ve gömme dolaplarınız yoksa, ışığı odaya yansıtmak için pencerenin karşısına yerleştirmeyi deneyin. Yatak odanızın alanından en iyi şekilde yararlanmak için aynaları koymak için başka bir iyi yer, bir şifonyerin veya yatağınızın karşısında olmayan bir masanın üstüdür.

Komidin kullanın

Her biri yatağın iki yanına gelecek şekilde iki komidin kullanın. Feng Shui'de simetri önemlidir. Objeler genellikle çift halinde yerleştirilir, iki komidin odada simetri sağlar. Her bir komidin üstünde ve birbirinin aynısı olacak şekilde 2 lamba kullanılmalıdır.

Yatak odanız yalnızca giyinme odası olmasın

Bir diğer önemli sorun da günümüzde popüler olan giyinme odaları. Çoğunlukla yatak odalarıyla iç içeler. Yatak odaları dinlenebileceğimiz yerlerden ziyade, özenle dekore edilmiş giyinme odalarına dönüşmüş durumda. Bu model birçok Feng Shui problemini de beraberinde getirmektedir.