Ünlü oyuncu karakolluk oldu

Ünlü oyuncu karakolluk oldu
Metrobüse binerken bagajıyla turnikesiz bölümden geçen oyuncu Selahattin Taşdöğen, güvenlik görevlileri ile tartışma yaşadı. Olay karakola taşındı.

Geçtiğimiz günlerde 8 yaşındaki kızı ve asistanı ile birlikte metrobüse binmek için Mecidiyeköy'deki durağa gelen oyuncu Selahattin Taşdöğen, elindeki bagajla turnikesi olmayan yerden geçerek durağa girmek isteyince güvenlik görevlileri tarafından durduruldu. 

Sabah'tan Emir Somer'in haberine göre, güvenlik görevlileri Taşdöğen'e akbil basması gerektiğini söyledi. Ünlü oyuncu ise akbil bastığını bagajı olduğu için ücretsiz yerden geçtiğini ifade etti. Maskesini indiren Taşdöğen'i uyaran güvenlik görevlileri arasında sözlü tartışma yaşandı. Taşdöğen'in asistanı Alaattin Dumanoğlu ile güvenlikler arasında arbede Dumanoğlu'nun yere düşen telefonu ve gözlüğü kırıldığı iddia edildi. 

Olay yerine polis ekiplerinin gelmesi ile olay polis merkezine taşındı. Güvenlik görevlisi Mehmet Yetkin, akbilsiz geçiş yaptığı için tarafları uyardıklarını fakat Taşdöğen'in maskesini indirdiğini, bunun için uyardıklarında ise "Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Ben halkın sanatçısıyım. Seni işinden ederim. Eşkıya mısınız siz, kabadayı mısınız?" yanıtıyla tehdit edildiklerini iddia etti ve saldırıya uğradıklarını söyledi.  Alaattin Dumanoğlu ise güvenlik görevlilerin saygısızca konuştuğunu için tartışma çıktığını, sonrasında yaşanan darp nedeniyle cep telefonunun ve gözlüğünün kırıldığını iddia etti.

Ünlü oyuncu, kızıyla birlikte metrobüse binmek istediğini, bagajlı yerden geçiş yaptığını, geri dönüp akbilini bastığı sırada güvenliklerin kendisini durdurduğunu ve aralarında tartışma çıktığını söyledi. Kızının olaydan etkilenmemesi için kenarda polisi beklediğini kaydeden Taşdöğen, "Güvenlik görevlilerine darp veya tehditte bulunmadık. Onların bize karşı yaptığı saygısızlık sonucu sadece tartışma yaşandı. Bir de asistanımı iteleyerek darp etmeye başladılar" diye konuştu.

Savcılık, yürütülen soruşturmada, darp raporu olmayan tarafların şikayetlerini takipsizlikle sonuçlandırdı.