TV'de gördükleri yöntemle ev soydular

Adana'da Feda U., kardeşi Ahu U. ve Hatice Y. Aynur E. ile arkadaşlık kurarak güvenini kazandı. Daha sonra Aynur E.'nin altın ve parasının olduğunu öğrenen üçlü, televizyonda gördükleri yöntemle çarşaf giyerek Aynur E.'nin 70 bin TL parası ve 80 bin liralık altınlarını çaldı. Kent kart numaralarından tespit edilip emniyete götürülen Feda U. "Bir anda şeytana uyup, hırsızlık planı yaptık" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ağustos 2021 13:03

Adana’da Feda U. (39), eşi vefat edince taziyeye gidip arkadaşlık kurarak güvenini kazandığı Aynur E.’nin (59) evini, kardeşi Ahu U. (30) ve Hatice Y. (37) ile birlikte televizyonda gördüğü yöntemle soydu. Aynur E.’nin evinin anahtarını kopyalayıp çarşaf giyerek girdikleri evden 70 bin TL para ile 80 bin liralık altın çalan şüphelilerin kimlikleri, olayın ardından bindikleri otobüste kullandıkları kent kartların seri numaralarından tespit edildi. Şüphelilerden Hatice Y. ile Feda U. yakalandı, Ahu U.’yu arama çalışmaları sürüyor.

Çukurova ilçesi Mahfesığmaz Mahallesi’nde oturan Aynur E.’nin eşi Şahin E., tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Taziye çadırı kurulan eve gelen Feda U., Aynur E. ile arkadaşlık kurdu. Feda U., geçen zaman içinde güvenini kazandığı Aynur E.’ye kahvaltıya gitti. Kahvaltı sırasında televizyondaki çarşaflı hırsız haberi sunulurken, Aynur E., Feda U.’ya, “Ne güzel yöntem. Çarşaf giyince bulunamıyorlar” dedi. Hırsızlık olaylarından söz açılınca Aynur E., kendisinin de altın ve parasının olduğunu söyledi. Bunu öğrenen Feda U., arkadaşı Hatice Y. ile Aynur E.’nin evini soymaya karar verdi.

3ddf05b8c3dca26d1bc8b79ffd311d61.jpg

Çarşaf giyerek gizlendiler 

Aynur E.’nin evinin anahtarını kopyalayan Feda U., Hatice Y., Tarihi Büyüksaat Vakıflar Çarşısı’na giderek çarşaf satın aldı. Feda U., kopyaladığı evin anahtarını kız kardeşi Ahu U. ile arkadaşı Hatice Y.’ye verip, Aynur E.’yi buluşmak için dışarı çağırdı. Çarşaf giyen Ahu U. ile Hatice Y., 1 Ağustos günü saat 14.30 sıralarında Aynur E.’nin evine girip 70 bin TL para ile 80 bin TL değerindeki 4 altın bilezikle bir kolyeyi çalarak kaçtı. Akşam saatlerinde eve dönen Aynur E., para ve altınlarının yerinde olmadığını fark edince polise haber verdi.

bad986faa03bbb97740d19c703ea9da9.jpg

Kent kart numaralarından bulundular 

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Apartmanın güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, çarşaflı ve yüzlerini peçe ile gizleyen iki kadının eve girip çıktığını tespit etti. Polis, hırsızlık olayının ardından otobüse binen kadınların kullandığı kent kartının seri numarasını saptadı. Yakın tarihlerde aynı seri numaralı otobüs kartının kullanıldığı toplu taşıma araçlarının kamera görüntülerini inceleyen polis, şüphelilerin Ahu U. ile Hatice Y. olduğunu belirledi.

927a5cbc28df321ebb5b3e337cf81bb1.jpg

'Bir anda şeytana uyup hırsızlık planı yaptık'

Feda U. ile Hatice Y., evlerine yapılan eş zamanlı baskınlarda yakalandı. Feda U.’nun kız kardeşi Ahu U. ise adresinde bulunamadı. Şüphelilerin, aralarında bölüştükleri paranın bir kısmıyla kredi kartı borçlarını ödedikleri, diğer kısmını da harcadıkları belirlendi. Emniyete götürülen şüphelilerden Feda U., ifadesinde, “Bir anda şeytana uyup, hırsızlık planı yaptık. Daha sonra para ve altınları çalıp, kendi aramızda bölüştük” dedi.

ff226d4b3ab515a50a9de2cc867ff7e5.jpg

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Feda U. ile Hatice Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ahu U.’yu yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

 

KAYNAK: DHA