Sağlıklı Bronzluk Ve Bakım

Yaz aylarında doğal bir vücut bakımı yapmak, saçlarınızın hacimli görünmesini sağlamak, sağlıklı bronzlaşmak ve  daha bakımlı bir cilt istiyorsanız uzman görüşlerine ve önerilerine kulak verin.Yazın gelmesiyle giysilerimizin,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sağlıklı Bronzluk Ve Bakım

Yaz aylarında doğal bir vücut bakımı yapmak, saçlarınızın hacimli görünmesini sağlamak, sağlıklı bronzlaşmak ve  daha bakımlı bir cilt istiyorsanız uzman görüşlerine ve önerilerine kulak verin.

Yazın gelmesiyle giysilerimizin, yiyeceklerimizin değişmesi, vücudumuzun bakım ihtiyaçlarını da farklılaştırır. Mevsimsel değişimler cildimizi etkiler, bu nedenle yaz aylarında makyaj ve bakım alışkanlıklarının da değiştirilmesi gerekir. Uzmanlar dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken yaz bakım kurallarını açıklıyor.

Bronzlaşmanın altın kuralı

Yaz aylarında kuru olan cildiniz bronzlaşmak istediğinizde daha büyük tepkiler vererek pul pul dökülür. Bronzlaşmak için, öncelikle cildinizin tazelenmesi gerekir. Bunun için cildi keselemek ölü derilerden arındırmak gerekir. Kese yaptıramıyorsanız, vücut peelingi yaparak ölü derilerden kurtulabilir, cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Daha önceki yazılarımıza bakarak evde kendi peeling’inizi de yapabilirsiniz.

Yanlış ürün seçimi vücutta lekelere, çizik gibi görünen ve dalgalanmalı bronzlaşmaya sebep olur. Kullanılan ürün sizi hem güneşin zararlı ışınlarından korumalı hem de sağlıklı bronzlaşmanıza yardımcı olmalı. Yüksek koruma faktörlü ürünleri tercih edin. Bronzlaştıkça cildinizin bedeninizle aynı tonu yakalaması gerekiyor. Makyaj yaparken, cildinize ve cilt renginize uygun bir ürün kullanılmalı. Parıltılı ve bronzluk veren ürünler tercih edilmeli.

Hacimli ve kolay şekil alan saçlar

Havuz, deniz, güneş, kum ve rüzgar saçlarınızın nemini kaybetmesine sebep olur. Yaz aylarında saçlara nemi yoğun bir bakım uygulanmalı. Yazın saçlarınıza gereken nem bakımını yapmadığınızda saçlarınız yıpranmış, kurumuş, hacimsiz görünür. Taranması kolay, şekil alan, canlı ve parlak saçlar için yoğun nem yüklemesi yapan kremler kullanılabilir.

Yazın saçınıza deniz dalgalarına benzer dalgalar verebilirsiniz. Kökten uca bakım yaptığınız saçları yıkarken, yoğun hacim veren bir şampuan tercih edilebilir. Ardından şekil vermek için maşa ile dalgalar yaratın. Hacimli şampuan sayesinde gür ve kolay şekil alan saçlara kavuşursunuz. Evoria bu konuda John Frieda Luxurious Volume hacim kazandıran şampuanı öneriyor.

Pürüzsüz bir ciltle iyi görün iyi hisset

Güneş kremleri sadece güneşten korunmanıza yardımı olurken, güneş koruyucu özellikli vücut kremleri ise hem güneşten korunmanızı hem de cildinizi nemlendirmenizi sağlar. Cildinizin daha esnek ve pürüzsüz bir görüntü kazanması için mutlaka organik bazlı bir vücut kremi kullanmalısınız.

Güneşin bedeninizde bıraktığı en önemli işaretlerden biri de lekelerdir. Evde ölü hücrelerden arınmak için her ne kadar peeling yapsanız bile koyu lekelerden kurtulamazsınız. Koyu leke görünümlerinden kurtulmak için cilt serumları deneyebilirsiniz.

Ayaklarınızın bakımını ihmal etmeyin

İster deniz kenarında, ister havuz başında, ayaklarınızın sert ve kuru görünmesi rahatsız edicidir. Kendinizi kötü hissetmenize neden olur. Ayak bakımında ilk adım çatlamaya eğimli ayakları nemlendirmek ve bakım yapmaktır. Mutlaka yanınıza bir de ayak kremi alın.