Saçlar, diyabeti nasıl ele veriyor?

Saçlar,  diyabeti nasıl ele veriyor?
Doktor, söz konusu hastalığın vücudun yeterli miktarda insülin üretememesi sonucu ortaya çıktığını açıklıyor. Hastalık, standart semptomların yanı sıra, yüksek kan şekeri seviyesinin neden olduğu kan damarı hasarına bağlı saç dökülmesiyle de kendini gösterebilir.

Dr. Weed'e göre hasarlı kan damarları saç köklerine yeterince oksijen sağlayamıyor, bu da saçın büyüme döngüsünü kesintiye uğratabiliyor ve durdurabiliyor. Ayrıca ona göre insülin üretiminin olmaması, şekerin saç köklerine taşınamaması nedeniyle saç dökülmesine neden oluyor ve saç büyümesini yavaşlatıyor.

Uzman doktor, söz konusu hastalığın en sık görülen belirtilerinin kilo kaybı, yorgunluk, bulanık görme, susuzluk ve idrara çıkma olduğunu hatırlatıyor. Bu insan grupları risk altında kabul ediliyor.

45 yaş üstü kişiler; Obez veya fazla kilolu kişiler ...Erkeklerde bel çevresi > 94 cm ve kadınlarda > 80 cm olduğunda;

Alışkanlık olarak düşük fiziksel aktiviteye sahip kişiler (gün içinde fiziksel dinlenme, uzun süreli yatma veya oturma durumu hakimdir)

Tip 2 diyabete kalıtsal yatkınlığı olan kişiler (yakın akrabalarda hastalığın varlığı);

Gebelik diyabeti olan kadınlar (hamilelik sırasında karbonhidrat metabolizması bozukluğu);

Büyük bir bebek (4 kg'dan fazla) doğuran kadınlar;

Kan lipitlerinde değişiklik olan kişiler (HDL kolesterolünde ≤ 0,9 mmol/l azalma ve/veya trigliseritlerde ≥ 2,82 mmol/l artış) Yüksek tansiyonu olan kişiler (≥ 140/90 mmHg)

Kan şekeri düzeyleri diyabet sınırında olan kişiler ("pre-diyabet" veya bozulmuş glukoz toleransı/bozulmuş açlık glisemisi olarak da bilinir);

Polikistik over sendromundan muzdarip kadınlar;

Kalp ve kan damarları hastalıkları olan hastalar.