Halk TV Canlı Yayın
Rize’de sel-VİDEO
Rize'nin İkizdere ilçesinde etkili olan sağanağın sele dönüşmesi sonucu Rize-Erzurum yolu ulaşıma kapandı.

Rize’de sabah saatlerinde başlayan sağanak, sele yol açtı. İkizdere ilçesinde derenin taşması sonucu Rize- Erzurum yolu ulaşıma kapandı. Selden dolayı çok sayıda maddi hasar meydana geldi. Araçlar sele kapıldı, işyerleri yaşanan selden etkilendi. Bazı yerlerde ise vatandaşların kayıp olduğu iddia ediliyor. 

Kadıoğlu: Kayıplar var

CHP Çayeli ilçe başkanı Hızır Kadıoğlu halktv.com.tr'ye Sarısu köyünde 2 vatandaşın kayıp olduğunu söyledi. Kadıoğlu kayıp vatandaş sayısının daha fazla olduğundan endişe ettiklerini de ekledi. 

Fındıklı Belediye Başkanı: Sel kader oldu

Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervetoğlu da HES’lere dikkat çekerek, ‘’Seller artık Rize'nin kaderi oldu. HES'ler, dere yatağına ev yapılması, sahil yolu gibi projeler selleri Rize'nin kaderi haline getirdi.'' dedi. 

Gazeteci İsmail Saymaz'ın paylaştığı görüntülerde de bir yurttaş selden sondan kurtuldu.

DHA

AFAD'tan yapılan açıklamada, "Rize il genelinde aşırı yağışlardan dolayı meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle Çayeli ilçesinin Köprübaşı ve Sarısu köyleri ile Madenli beldesinde birer ev yıkılmıştır. Köprübaşı köyünde 2 ve Madenli beldesinde 3 vatandaşımız yaralı olarak hastaneye sevk edilmiştir. Meydana gelen heyelanlar nedeniyle kapanan yolların açılması için ekiplerin çalışmaları devam etmektedir. Bölgeye AFAD, Jandarma, UMKE ve STK ekipleri sevk edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir. Köprübaşı ve Sarısu köylerinde mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Bölgeye Jandarma Genel Komutanlığından bir helikopter görevlendirilmesi yapılmıştır. Gelişmeler takip edilmektedir." denildi.