Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 14.11.2019 18:02

Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan gözaltına alındı

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz Vatan'ın adalet arayan babası Şaban Vatan, sosyal medya hesabından yazdığı mesaj ile gözaltına alındığını belirtti.

 

Kızı Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümünün aydınlatılması için hukuk mücadelesini sürdüren baba Şaban Vatan, polis nezaretinde emniyete götürülmekte olduğunu duyurdu. Vatan, "İfadem alınacakmış" dedi.

tweet-001.jpg

Öte yandan Vatan ailesinin, Rabia Naz'ın ölümünden sorumlu tuttuğu kişilerin HTS kayıtlarının aradan geçen yaklaşık 20 aya rağmen incelenmediği ortaya çıktı. HTS kayıtları 24 aylık süre sonunda siliniyor.

Rabia Naz'ın ölümünü incelemek amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nu olay yerinde takip eden gazeteci Canan Coşkun ve belgeselci Kazım Kızıl da dün gözaltına alınmıştı. 

RABİA’NIN ANNESİNDEN MESAJ

Atike Naz ise eşinin gözaltına alınmasının ardından gazeteci Metin Cihan’a bir mesaj gönderdi. Cihan, mesajı Twitter hesabından paylaştı.

anne.jpg

BENİM DEVLETİM NEREDE?

Rabia Naz'ın annesi Atika Vatan , eşinin gözaltına alınmasından sonra gazeteci Metin Cihan'a mesaj göndermişti. Mesaj sonrasında Metin Cihan'a video ileten Atika Vatan işte böyle seslendi.

"Eşim bir adım ileri gidip bir şeyleri ortaya çıkardığı zaman direkt susturmaya çalışıyorlar. Kucağımda 40 günlük bebeğimle eşimin adaletini burdan sağlamaya çalışıyorum. Sesimi herkese duyurmaya çalışıyorum. Benim devletim nerede?"

POLİS EVİNİ BASTI

Gazeteci Metin Cihan sosyal medya paylaşımında Rabia Naz'ın annesinin yayınladığı videodan sonra polislerin evini bastığı bilgisini paylaştı.

metin-cihan.JPG

Yaşam