Organik saç ekimi saç sorunlarına kalıcı çözüm getiriyor

Organik saç ekimi saç sorunlarına kalıcı çözüm getiriyor
Estetik International laboratuarlarının 2 senelik araştırmasının ürünü olan ve hem dünyada hem de Türkiye’de ilk defa uygulanan Organik Saç Ekimi, saç sorunlarına kalıcı çözüm getiriyor.Saçlar kadın erkek fark etmeksizin...

Estetik International laboratuarlarının 2 senelik araştırmasının ürünü olan ve hem dünyada hem de Türkiye’de ilk defa uygulanan Organik Saç Ekimi, saç sorunlarına kalıcı çözüm getiriyor.

Saçlar kadın erkek fark etmeksizin herkesin en çok önem verdiği ve estetiği tamamlayıcı unsurların başında geliyor. Son dönemlerde özellikle sağlıksız beslenme ve diğer faktörler sebebiyle, çoğu insan saçlarında dökülme ve seyrekleşme ve hatta kellik sorunu yaşıyor. Organik saç ekimi, Estetik International kliniklerinde yapılan kök hücre çalışmaları sonrasında ortaya çıkan, bu güne kadar yapılan saç ekimi teknikleri içerisinde en etkili hatta devrim niteliğinde bir özelliğe sahip.

HASTANIN KENDİ YAĞIYLA GELEN MUCİZE

Op. Dr. Bülent Cihantimur önderliğinde geliştirilen Organik Saç Ekimi, Cihantimur Yağ Transferi tekniğiyle alınan kök hücreden zenginleştirilmiş sıvının kullanımıyla uygulanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Normal bir saç ekiminde, ekim yapılacak alanın verimliliğini artırmak için herhangi bir işlem yapılmazken, Organik Saç Ekimi’nde sağlıklı kıl köklerini, kök hücreyle verimli hale getirilmiş saçtan yoksun alana transfer ediliyoruz. Hastanın bedeninden alınan yağ dokusuyla hazırlanan kök hücre kokteyli, klasik saç ekimi yöntemlerinde yaşanan pek çok sorunu bertaraf edilerek, yüzde 96’lara varan olumlu sonuçlar alınmasına vesile oluyor. Kök hücreden zenginleştirilmiş hastanın kendi yağı, saçtan yoksun alana enjekte ediliyor. Yapay ve doğal olamayan hiç bir şey yok, bu sayede saç ekimi yapılırken kullanılan kimyasalları da devreden çıkarmış oluyoruz, sağlıklı saç kökleri de kimyasallar kullanılmadığı için yaşamaya devam ediyor. Organik Saç Ekimi daha verimli ve sağlıklı saç ekim işlemine, daha fazla beslenen sağlıklı saçlara ve ekim sonrası saç dökülme oranında ciddi derecelerde azalmalara imkan sağlıyor” dedi.

BESLENEN KÖKLER VE PARLAK SAÇLAR

Hastanın kendi yağından elde edilen bu kokteyl sadece organik saç ekiminde değil, saçları dökülen, saç seyrelmesi yaşayan kişilere de uygulanabiliyor. İşlem sonrası kafa derisi verimli hale gelerek, saç köklerinin beslenmesine, yeni saçların çıkmasına ve mevcut saçların da daha parlak, canlı ve gür olmasını sağlıyor.

Organik Saç Ekimi dışında; Örümcek Ağı Estetiği, Basit Burun Estetiği, Cihantimur Yağ Transfer Sistemi, Genital Güzelleştirme, İple Kepçe Kulak Estetiği ve Tetik Parmağın Ameliyatsız Tedavisi gibi kendi geliştirdiği teknikleri olan Op. Dr. Bülent Cihantimur, Organik Saç Ekimi’nin sadece ülkemizde değil, dünyada da ses getireceğini belirtti.