Nusret, davayı kaybetti: Eski çalışanına 2 milyon ödeyecek

Nusret, davayı kaybetti: Eski çalışanına 2 milyon ödeyecek
Londra'da yeni açtığı restoranındaki dudak uçuklatan fiyatları yüzünden gündemden düşmeyen işletmeci Nusret Gökçe, eski çalışanları tarafından açılan davayı kaybetti. Ünlü isim, eski çalışanlarına 230 bin dolar (2 milyon 136 bin TL) ödeyecek.

İngiliz The Sun gazetesi, eski çalışanlarının Nusret’i ‘bahşişlerine el koymak’la suçladığını bu duruma itiraz ettiklerinde ise kovulduklarını aktardı. Gazetedeki haberde, Nusret’in eski çalışanlarını kazandıkları bahşişlerine el koyduğunu, bu durumu şikayet etmeleri sonucunda da işten atıldıkları aktarıldı. Çalışanların açtığı dava sonucu Nusret’in 230 bin dolar (2 milyon 136 bin TL) ödemeye mahkum edildiği bildirildi.

Dört çalışanı dava açmıştı

Karar'ın aktardığına göre; Nusret, toplanan bahşiş miktarını çalışanlarına açıklamazken, bu paraları da kendisinin aldığı iddia edildi. Nusret’e, 2019 yılında Manhattan’daki restoranında görevli dört eski çalışanı tarafından dava açılmıştı.

Görevden alınan personelden biri, “Müşteriler, bahşişin tamamının garsonlara ve diğer hizmet veren personele gönderildiğine inanıyorlardı. Ancak bu para elimize geçmiyordu” ifadelerinde bulundu.

Etiketler :