Mutlu Hamileliğin Sırları

Mutlu Hamileliğin Sırları
Doğum öncesi kurslarKendinizi anneliğe hazırlamak için bundan güzel bir fırsat olamaz. İster hamile olun ister olmayın bu kursların kapısı anne adaylarına açık. Bebek bakımından tutun da hastaneye götüreceğiniz eşyalara...

Doğum öncesi kurslar

Kendinizi anneliğe hazırlamak için bundan güzel bir fırsat olamaz. İster hamile olun ister olmayın bu kursların kapısı anne adaylarına açık. Bebek bakımından tutun da hastaneye götüreceğiniz eşyalara kadar her şeyden detaylı bahsediliyor.

Alkol

Fazla alkolün bebekte gelişim ve zeka geriliğinden, doğumda ölümlere kadar kötü sonuçlar doğurduğu yapılan araştırmalarla ortada. Siz siz olun alkolü ne kadar çok sevseniz de hamile kalmayı düşündüğünüz andan itibaren içkiyi unutun. Onun yerine başka alternatifler düşünün. Bol buzlu ve maden sulu meyve kokteyline ne dersiniz?

Check up

Umarız hamileliğiniz boyunca düzenli doktor kontrollerinizi ve yaptırmanız gereken check up’larınızı ihmal etmiyorsunuzdur. Unutmayın en önemli şey doğum öncesi kontrolleri.

Diş problemleri

Hamilelik hormonları dişetlerini çok hassaslaştırıp enfeksiyonlara açık bir hale getirir. Östrojen ve progesteron hormon düzeyindeki artış, dişler üzerindeki plak birikimini artırır ve dişeti iltihabına neden olur. İlerleyen diş problemleri önlenmediği sürece prematüre bebek doğumlarına sebep olabilir.

İki kişilik beslenmek

Sakın bizi yanlış anlamayın, size iki katı yemek yiyin demiyoruz. Ne yazık ki “İki canlıyım çok yemek yemeliyim” gibi yanlış bir bilgi var. Halbuki alınan aşırı kilolar doğum sırasında çeşitli problemlere yol açıyor. Bu yüzden doktorunuzun önereceği kiloyu geçmemeye özen gösterin.

Spor yapmak

Spor yapmak kolay bir doğum yapmanızı sağlar, tabii ağır egzersizlerden uzak durursanız!

Kendinizi şımartmak hakkınız

Hamilesiniz diye her şeyden elinizi ayağınızı çekecek değilsiniz. Hatta bizce hamilelik kendinize daha çok bakmanız gereken bir dönem.  Rahatlamanız ve kendinizi iyi hissetmeniz açısından masaj yaptırmanızı öneriyoruz.