Mevlid Kandil mesajları 2020

Mevlid Kandil mesajları 2020

İşte birbirinden anlamlı uzun, kısa, dualı, hadisli ve resimli 2020 Mevlid Kandili mesajları ve sözleri...

Mevlid Kandili'nde vatandaşlar yakınlarına, sevdiklerine ve arkadaşlarına mesaj göndererek bu mübarek günü hem kutluyor hem de iyilik dileklerinde bulunuyor. Telefon veya sosyal medya üzerinden Kandil mesajları göndermek isteyen vatandaşlar için en güzel Kandil mesajları...

 

* Köleye, kadına ‘siz de bizim gibi insansınız’ diyen, dilenciye, üretmeyi öğreten, çölde Ebubekir, Ömer(ra) yetiştiren, Salahaddin’e Kudüs, Sultan Fatih’e fetih ruhu veren Müjdecim, Efendim, Peygamberim! Hoş geldin!

* Aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

* Senin o mübarek ayağın yeryüzüne basmamış olsaydı, toprakla teyemmüm etmek kimseyi temizlemezdi Efendim... Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

* Çok şükür O'nun ümmeti, çok şükür senin kulun olduk.. İyi ki doğdun Ya ResulAllah! Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecenin; İslam coğrafyalarında akan kanın ve gözyaşının dinmesine, mazlum coğrafyalarda yaşanan zulmün bitmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Mevlid Kandili'nin İslam alemine hayırlar getirmesini, duaların makbul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Seni bilmeyen aklı neyleyim, Seni özlemeyen kalbi neyleyim Ya Rasulallah... Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Yapılacak olan güzel dualarımızın kabul ve hayırlara vesile olması dileğiyle Mevlid Kandilimiz mübarek olsun. Hayırlı kandiller.

"Biz, seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Fakat insanların çoğu bilmezler." (Sebe Suresi) Hayırlı kandiller...

Mevlid-i Nebi'nin tüm insanlığa ve zulüm altında olan İslam coğrafyasına barış, huzur ve refahı getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun...

Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik." (Enbiyâ, 107) Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Alemlere rahmet olarak gönderilen, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) in, Dünya’yı şereflendirdiği gün. Mevlid Kandili'niz mübârek olsun...

 

* Peygamberimiz Hz. Muhammed'e iman edenler onun medeniyetini bu zamanda inşa ederler. Nuru ile alemimizi şereflendiren Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in(s.a.s) şefaatine nail olmak dileğiyle. Mevlid Kandili'miz mübarek olsun.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 1446 yıl önce bu gece kâinatı şereflendirdi. Bize ne mutlu ki onun ümmetiyiz. Mevlid Kandili’niz mübârek olsun

* Kalbimizden geçen, bizim bilmediğimiz ama bizim için hayırlı olan ne varsa dua olup, kabul olur inşallah... Hayırlı kandiller!

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

* Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammed'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu hayırlı kandiller.

* Dünya barışına vesile olması dileğiyle Mevlid Kandili'miz mübarek olsun.

* Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübârek gecenin tüm İslâm âlemine hayırlar getirmesini Cenâb-ı Hakk'tan niyâz ederim. Mevlid Kandili'niz Mübârek Olsun.

 

* Dünyayı son kez aydınlatan en büyük liderimiz Hz.Muhammed'in dünyaya gelişi mübarek olsun...

* Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun...

Dil, din, ırk farketmeden kalbi ve duası güzel olan herkesin duaları kabul, Mevlid Kandili mübarek olsun.

Allâhım! Seçilmiş azâmet ve şeref sâhibi olan zâta, Efendimiz Muhammed'e salât eyle. Hoşgeldin efendim dünyaya şeref verdin var olmamıza sebep sensin!

* "Sen olmasaydın bu âlemi yaratmazdım." denilen sevgili peygamberim , sana ümmet olmak ne büyük şeref ! Hoşgeldin...

Yaşam