Meksikalı Einstein: 9 yaşındaki Guillén'in IQ'su 158

9 yaşındaki Meksikalı Michelle Arellano Guillén’in 158 IQ’ya sahip olması gündem oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ağustos 2022 20:55
Meksikalı Einstein: 9 yaşındaki Guillén'in IQ'su 158

Albert Einstein’ın IQ’suna yakın bir IQ’ya sahip olan 9 yaşındaki Michelle Arellano Guillén, UNO TV’nin haberine göre, henüz bir buçuk yaşındayken İngilizce konuşmaya başladı, dört yaşındayken okuma yazmayı çoktan öğrenmişti.

Bunun sebebinin o doğduktan sonra verdikleri erken teşvik olduğunu düşünen ailesi, doktor ve psikologlar tarafından yürütülen birtakım araştırmaların ardından yanıldıklarını, çocuklarının bir dahi olduğunu öğrendiler.

Beş ilkokuldan ret cevabı aldı

Zekası sebebiyle beş ilkokuldan ret cevabı alan Guillén'in ailesi, çocuklarının her şeyi kısa sürede öğrendiğini gerekçe göstererek Eğitim Bakanlığı'ndan hızlandırılmış eğitim talebinde bulundu.

Kanser ve otizme çare bulmak istiyor

Bunun üzerine ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini birer sınavla belgelendirmeyi başaran Guillén, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) kalp ve damar cerrahı olmayı plandığı Massachusetts Üniversitesi'nde tıp fakültesine kabul edildi.

Guillén, hayalinin kansere ve otizme çare bulmak olduğunu söylerken, bir diğer hayalinin de deniz biyoloğu ve oyuncu olmak olduğunu ifade etti.

halktv.com.tr // DIŞ HABERLER