Matematik dünya üçüncüsü Kim Milyoner Olmak İster'e katıldı: 3. soruda elendi

Uluslararası bir matematik yarışmasında üst üste iki kez dünya üçüncülüğü kazandığını ifade eden bir yarışmacı, Kim Milyoner Olmak İster'e katıldı. "Filika, genellikle hangi araçta bulunur?" sorusuna yanlış cevap veren genç kız, 3. soruda elenmiş oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Ekim 2021 11:24
Matematik dünya üçüncüsü Kim Milyoner Olmak İster'e katıldı: 3. soruda elendi

ATV ekranlarında yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster programına İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Duygu Dilbaz isimli bir yarışmacı katıldı.

Kendini tanıttığı bölümde çeşitli uluslararası yarışmalara katıldığını ifade eden Dilbaz, Rusya'da düzenlenen bir matematik yarışmasında da iki kez üst üste dünya üçüncülüğü kazandığını söyledi.

İkinci soruda joker hakkını kullandı

İlk soruda "Saklambaç oynayan çocuklar 'Elma dersem çık' dedikleri arkadaşlarına 'armut dersem" dedikten sonra genellikle hangisini söylerler?" sorusunu "Çıkma" diyerek kolaylıkla yanıtlayan Dilbaz, ikinci soruyu ise "seyirciye sorma" hakkını kullanarak geçti.

'Metrobüs' cevabı şaşırttı

Üçüncü aşamada ise Dilbaz, "Filika, genellikle hangi araçta bulunur?" sorusu ile karşılaştı. Ancak gemi, tren, uçak ve metrobüs şıkları arasından "Metrobüs" cevabını seçerek yanlış cevabı vermiş oldu. Doğru yanıtın "Gemi" olduğunu öğrenen yarışmacı, büyük şaşkınlık yaşadı.

Öte yandan genç kızın soruya verdiği yanıt, sosyal medyada gündem oldu.