Kuran kursunda kendini kapıya asmıştı, hayatını kaybetti

Muş Merkez Karşıyaka Kuran kursunda 3 temmuz tarihinde Kuran kursunun kapısına asılı halde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, hayatını kaybetti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Temmuz 2021 17:31
Kuran kursunda kendini kapıya asmıştı, hayatını kaybetti

Muş Merkez Karşıyaka Kuran kursunda 3 Temmuz tarihinde Kuran kursunun kapısına asılı halde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, hayatını kaybetti. Ailesi intihar iddialarını kabul etmedi.

Kayhan Ayhan imzasıyla Cumhuriyet'te yayınlanan habere göre, Muş Merkez Karşıyaka Kuran kursunda 3 Temmuz tarihinde tuvalet kapısının koluna asılmış bir şekilde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, burada kalbi tekrar çalıştırıldıktan sonra Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk edilmişti. Haberin ardından günlerce komada kalan çocuğun ailesi, “Çocuğun boyu ile kapı kolu arasında baya fark var. Kapı kolu yüksekliği 1 metre bile değil. O kemerin payı da var. Otursanız bile yere değersiniz” diyerek olayı şüpheli bulduklarını söylemişti. 

‘Böyle bir şey yapması şüpheli geldi’

Muş’taki yetkililerle de görüştüklerini anlatan aile, “Psikolojik bir sorunu var mı diye sordum. ‘Bir sorunu yoktu, arkadaşlarıyla bir kavgası yoktu’ dediler. Adli bir olay olduğu için soruşturma aşamasında şüpheli bir durum var. Doktorlara sorduğumda ‘bir çocuk suya atlarsa, balkonda atlarsa bir intihar şekli olur. Çünkü bu ani yapılan bir şey’ dediler. Ama çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli geldi. Doktorlara da şüpheli geldi” ifadelerini kullanmıştı.

Suç varsa açığa çıksın

Mehmet Halit Yavuz’un ölüm haberiyle yıkılan aile, “Ne olduğunun açığa çıkmasını istiyoruz. Herhangi bir ihmal varsa ya da bir suç varsa bu açığa çıksın, sorumlular yargılansın istiyoruz” dedi.