Köpeğin neden mazgalı izlediği ortaya çıktı

Salgın süresince her gün mazgalın başında bekleyen ve sosyal medyada gündem olan köpeğin neden mazgallara baktığı ortaya çıktı.

Fethiye Caddesi esnaflarından Taner Savder mazgalın başında bekleyen köpeği anlattı. Savder, “Bundan 20-25 gün önce aşırı yağmur yağmıştı. Rögarlardan gelen sudan dolayı fareler çıktı birkaç tane burada. Fareleri kovalayınca otomatikman hayvanda bir his oluştu. Fareyi kovaladığı için devamlı mazgalları geze geze bakıyor. Onun haricinde herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyoruz köpekte. Çok seviyoruz ve besliyoruz burada esnaf olarak. Ünlü oldu herkes gelip çekmeye başladı. Yavrusunu düşürmüş ya da düşürdü. Öyle bir şey yok. Buradan herkese söyleyelim” dedi. 

Köpeğin adının mazgal olarak dillendirildiğini söyleyen Mehmet Barlas adlı vatandaş ise, “Korona zamanından beri çeşmenin oradan başladı yavaş yavaş başa kadar gidiyor. Fare bulacak diye arıyor. Gerçekten artık esnafta seviyor artık. Biz de seviyoruz. Fethiye caddesinin gülü oldu. İzmit’te 1 aydır popüler. Daha önce bir ismi yoktu şu an ismi mazgal olarak kaldı” diye konuştu.  

İHA