Kavganın nedeni 19 bin 250 liralık hesap mı? Ece Erken: Dava açıyoruz

Ece Erken ve eşinin adının karıştığı Bodrum'daki kavga sonrası taraflardan farklı açıklamalar geldi. Erken, 19.250 TL'lik hesabı ödedikten sonra sitem ettiklerini bu nedenle darp yaşandığını iddia etti. İşletme ise 'hesap' iddiasını yalanlayarak kavganın iki grup arasında çıktığını, polisi kendilerinin çağırdığını savundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Temmuz 2021 13:14
Kavganın nedeni 19 bin 250 liralık hesap mı? Ece Erken: Dava açıyoruz

Ece Erken, kendisi ve geçen ay evlendiği eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu hakkında çıkan haberleri yalanladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ece Erken, mekanda alınan hizmetten ve hesaptan şikayetçi olduklarını anlattı:

“Dün gece arkadaşlarımızla hayatımızda ilk kez gittiğimiz Mücver isimli mekanda Yıldız Tilbe’nin 23.20’de sahne almasından ve yemeklerin geç gelmesinden dolayı müşteriler mekanı çatal bıçakla protesto etti. Gece 01.00’de Yıldız Tilbe hâlâ sahnedeyken ana yemek köfte olan bir iki çeşit meze verilen mekanda 6 kişi için 19.250 TL hesap ödedik.”

“Eşim ödemeyi yaptıktan sonra ‘Bu milleti dolandırmak değil mi’ diye sitemini belirttikten sonra yanımızdaki arkadaşımız darbedilirken eşim araya girmiştir. Şikayetçi olduk… Yani hesap ödememek için değil, ödenen hesaba edilen bir sitem söz konusu. Zaten gergin olan diğer müşteriler de tepkilerini belli etmiştir. Yazıldığı gibi kaş göz patlamadı. Şikayetçi olduk, dava açıyoruz.”

ece-erken1.jpeg

 

Sözcü'nün haberine göre, Yalıkavak Mücver Restaurant yetkilileri yaşanan kavgayla ilgili açıklama olayın hesap nedeniyle çıktığı iddiasını yalanladı. Açıklamada şöyle denildi: 

“Basın mensuplarının dikkatine, dün akşam mekanımızda iki misafirimiz arasında bilinmeyen nedenlerle çıkan sözlü tartışma, üzücü bir arbede ve kavga ile sonuçlanmıştır. Olay daha fazla büyümeden arbedeye müdahale eden güvenlik ekibimiz, tatsız hadisenin taraflarını hızla mekan dışına almış, üzücü hadisenin büyümesine ivedilikle engel olmuştur. Tatsız kavganın mekan dışında da devam edebileceği endişemiz üzerine, emniyet birimleri bizim tarafımızdan bilgilendirilmiş ve tedbir amaçlı mekana davet edilmiştir.”

İşletme fahiş fiyat politikası tepkilerini yalanlarken yaşanan kavga sonucu konunun hukuksal takipçisi olacağını belirtti. 

"Bu iddia kesinlikle yalandır"

“Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan polisimiz, olaya mümkün olan en kısa sürede müdahale ederek yaşanan tatsızlığın başka üzücü olaylara sebebiyet vermemesi için gereken her türlü hassasiyeti ve özveriyi göstermiştir. Tüm bunlara rağmen bazı sosyal medya hesaplarında, bazı internet sayfalarında ve bir takım merdiven altı haber sitelerinde kavganın ‘fahiş hesap’ sebepli olduğu iddiaları bizleri bir kez daha üzüntüye sevk etmiştir. Bu iddia kesinlikle yalandır.”

“Böylesine güdümlü ve mesnetsiz iddialarda bulunmak yerine arzu eden, merak eden herkesle yemekli galalardaki fiyat politikamızı bir kez daha paylaşmaktan mutluluk duyarız. Bizim için bütün misafirlerimiz değerlidir, önemlidir ve eşsizdir… Sezon başından bu yana onlarca sahne performansına ev sahipliği yapan, yüzlerce müzikseveri ağırlamaktan gurur duyduğumuz mekanın bundan sonraki felsefesi de aynı olacaktır. Dün gece yaşanan tatsız hadise ve bugün çeşitli mecralarda ortaya atılan asılsız iddialar ile ilgili tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ve hukuken konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Ece Erken, ödedikleri hesabın faturasını "Bu da ödenen hesap... Artık buna bir dur denmeli" sözleriyle sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı 

ece-erken2.jpeg