Kadıköy Belediyesi'nden silinen graffitilerle ilgili açıklama

Kadıköy Belediyesi'nden silinen graffitilerle ilgili açıklama

Dün Kadıköy Belediyesi görevlilerin bazı duvarlardaki graffiti çalışmalarını silmesi tepkiye neden olmuştu. Belediye söz konusu olayla ilgili açıklama yaparak, "Müslüm Gürses çizimi belediyemiz ekipleri tarafından boyanmadı." dedi.

Kadıköy Belediyesi de sanata, hatta sanatçıları destekleyecek kadar mural sanata değer veren bir belediye olarak Müslüm Gürses çizimini silmekle suçlanınca bir açıklama yaptı. 

Kadıköy Belediyesi hayatını kaybeden ve geniş dinleyici kitlesine sahip şarkıcı Müslüm Gürses resminin silinmesinin kendi ekipleri tarafından boyanmadığını söyledi. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Estetik kaygıyla yapılmış eserlere dokunmamaya özen gösteriyoruz, Müslüm Gürses çizimi belediyemiz ekipleri tarafından boyanmadı.

Böyle bir konuya dahil olduğumuza üzüldük. Mural Festivali düzenleyen bir belediye olarak komşularımızın rızalarını alabildiğimiz ölçüde Kadıköy’deki bütün duvarların renklenmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Hatta bununla ilgili projesi olan genç çizerleri destekliyoruz. İlgili birimleri uyararak daha dikkatli olmaları konusunda bilgi verdik. Uyaran tüm dostlara teşekkür ederiz.”