Halk TV Canlı Yayın
İstanbul, sise teslim
Marmara Bölgesi'nde sis, İstanbul'da dahil olmak üzere etkisini gösterdi. Görüş mesafesi 10 metreye kadar düşerken, sislerin arasında kaybolan Boğaz Köprüsü büyüleyici görüntüler oluşturdu.

Sabah saatlerindeki sis özellikle İstanbul Boğazı ve Haliç’te etkili oldu. Görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Sürücüler yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

Denizlerde ise görüş mesafesi neredeyse sıfıra düştü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları AŞ, Boğaz’daki yoğun sis nedeniyle Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Beşiktaş ve Kadıköy-Eminönü seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Haliç kıyılarında balıkçılar sise aldırış etmeden oltalarını denize bıraktı. Ortaköy’de ise sis bulutları arasında neredeyse kaybolan Boğaziçi Köprüsü görsel şölen oluşturdu. Turistler sisten kaybolan köprü ile fotoğraf çektirme yarışına girdi.

Sisin etkisi öğle saatlerine doğru azaldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapılan son tahminlere göre İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde sis ve pusun etkili olması beklenirken, birçok bölgede sağanak yağışın etkili olması tahmin ediliyor.