Halk TV Canlı Yayın
İbrahim Tatlıses: Erdoğan'ın ölene kadar yanındayım
Şarkıcı İbrahim Tatlıses AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı öven açıklamalarda bulundu. Tatlıses, "Erdoğan beni nereye çağırırsa giderim. Ölene kadar da yanındayım" dedi.

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, hayatına giren kadınların kendisi için çok kıymetli olduğunu söyleyerek, "Hiçbirini yarı yolda bırakmadım" dedi. Perihan Savaş'a şiddet uyguladıktan sonra "Onu öldürebilirdim" diyen İbrahim Tatlıses, "Kadınları yavrularının önünde öldürüyorlar. Bu nasıl bir vahşettir? Benim yanımda kadına böyle bir şey yapılsa, yemin ediyorum o adama aynı şeyi ben de yaparım. İdam edilmeli hepsi. Bunu hak ediyorlar" diye konuştu.

İbrahim Tatlıses, Sabah'tan Tuba Kalçık'a konuştu.

Siz Erdoğan'ın düzenlediği resepsiyonlara, mitinglere katılan bir sanatçısınız. Hatta zaman zaman bu yüzden sizi eleştirenler de oluyor...

Recep Tayyip Erdoğan her şeyden önce çok vefalı bir insan. Ben onu hapisteyken bir kere ziyaret etmiştim. Hatta ondan sonra Cem Uzan döneminde meydanlarda onu çok eleştiren konuşmalar da yapmıştım. Seçildikten sonra "O kadar açıklamamın ardından tacım da, tahtım da devrilir" dedim ama öyle olmadı. Ne tahtıma, ne de tacıma karıştı. Onu o kadar eleştirmeme rağmen beni nerede gördüyse sevgi ve saygıyla yaklaştı bana. Böyle birinin yanında olmayıp da ne yapacaksınız? Kim ne derse desin umurumda değil, Erdoğan beni nereye çağırırsa giderim. Ölene kadar da yanındayım. Hastalandığımda her anımı takip etti. Beni hiç yalnız bırakmadı. Vefa budur işte.

"Gençken eşeğim vardı, sonra Allah bana uçak, tekne, villa verdi"

Kafasından vurulduktan sonra zor günler geçirdiğini anlatan Tatlıses, "Çok şanslıyım ki kurtuldum. Dualarla hayatta kaldım. Allah beni bu hale getirenlerin bile başına vermesin. Allah'tan gelene isyan etmemek gerekiyor. Gençken eşeğim vardı, sonra Allah bana uçak, tekne, villa verdi. Bunların hepsine şükrettim. Bu yaşadığım da Allah'tan geldi. Buna da şükür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Ahmet Kaya için kellemi koyardım, yine onu korurdum"

Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde Ahmet Kaya'ya yapılan linç girişiminin hatırlatılması üzerine, "Ahmet canımdı" diyen Tatlıses, "Orada değildim. Taksim Maksim'de sahnedeydim o gece. Gece 12'de sahneden indim ve sonra gittim geceye. Eğer ben orada olsaydım asla Ahmet'in linç edilmesine izin vermezdim. Önüne kalkan olurdum. Kellemi koyardım, yine korurdum onu. Olayların büyümesine müsaade etmezdim zaten en başta. Gurbete gitti sonra. Türkiye hasretinden öldü" diye konuştu.

"Barış istemek kötü mü?"

Çözüm sürecine destek veren isimlerden biri olduğunu belirten Tatlıses, " Barış için gittim ve destekledim, "İnsanlar ölmesin" dedim. Başkan Erdoğan'la Diyarbakır'a gittiğim için, barışı desteklediğim için beni eleştirenler var. Ayıptır. İnsanlar ölmesin diye gittim ben... Şimdi beni eleştirmek için sağda solda bunu yazıyorlar. Barış istemek kötü mü anlamış değilim" ifadelerini kullandı. 

"Verin çocukları, kimseyi ayırmayın evladından"

Öte yandan Tatlıses, HDP Diyarbakır İl Binası önünde çocuklarının PKK tarafından kaçırılarak dağa götürüldüğü iddiasıyla oturma eylemi yapan anneler hakkında da konuştu. "Anneler, yavrularını geri istiyor. Her anne isyan etmeli bu duruma" diyen Tatlıses, "Hiçbir anneyi yavrularından ayıramazsın. Onların gözyaşlarına yüreğim dayanmıyor. Çocukları bir an önce geri verilsin. Ben de babayım. O ailelerin dramını görünce mahvoluyorum. Anneler biliyor çocukları oradan gitmiş ve geri gelmiyor. Verin çocukları. Kimseyi ayırmayın evladından" dedi.