Hollywood yıldızından çarpıcı açıklamalar

Hollywood yıldızından çarpıcı açıklamalar
Yönetmenliğini Daniel Barnz'ın yaptığı, senaryosu Patrick Tobin'e ait olan, başrollerini Jennifer Aniston, Sam Worthington, Anna Kendrick'in paylaştığı 'Cake' filminin yıldızı Jennifer Aniston ile DHA Los Angeles temsilcisi Barbaros...

Yönetmenliğini Daniel Barnz'ın yaptığı, senaryosu Patrick Tobin'e ait olan, başrollerini Jennifer Aniston, Sam Worthington, Anna Kendrick'in paylaştığı 'Cake' filminin yıldızı Jennifer Aniston ile DHA Los Angeles temsilcisi Barbaros Tapan özel bir röportaj yaptı. Filmde yaşadığı acı olayların neticesinde ağır bir depresyon geçiren ve hayat ile intihar arasında gidip gelen bir karakteri canlandıran Jennifer Aniston o her zaman görmeye alıştığımız güzelliğinden çok uzak bir portre çizmiş.

2015 Oscar'larına aday gösterilmediği için Hollywood'da hakkı yendiği haberleri ile gündeme gelen Jennifer Aniston, West Hollywood'un gözde mekanlarından The London West Hollywood Hotel'de DHA'ya konuştu.

Muhabir: Öncelikle size şunu söylemek istiyorum, bir drama filmleri hayranı olarak harika bir iş yapmışsınız, tebrikler. Çok ağır bir rol canlandırdığınız bu karakter için role nasıl hazırlandığınızı bize anlatır mısınız?

Jennifer Aniston: Rolüme hazırlanmak için 2 ay süresince fiziksel olarak ön bir çalışma yaptım. Rol gereği karakterin fiziksel görüntüsü çok önemli idi. Karakterimin geçirdiği kaza sonucunda vücudunda oluşan kırıkların bıraktığı hasarlar, yürüyüşü, hareketleri, bunlara ilaveten ruhsal görüntüsü rolü yaparken çok inandırıcı olması gerekiyordu. Bunlar için bu tip, hayatlarında daha önce bu sorunları yaşamış insanlar ile bir araya geldim, doktorlar ile konuştum yani anlayacağınız bayağı bir araştırma yaptım.

Muhabir: Daha önce sizi bu tip rollerde fazla görmedik, sizce bu rol size doğru zamanda mı geldi?

Jennifer Aniston: Bu işlerin nasıl olduğuna, bu rolün doğru zamanda mı geldiğine yorum yapmak zor. Dana önce drama olarak yaptığım festival filmleri var. Sonra bu rol gelince kendime sormaya başladım, neden daha önce olmadı, nedeni neydi, ben mi istemedim soruları ortaya çıktı. Bundan sonraki işler için artık

kafamda bunlar olmayacak.

Muhabir: Bu iş ile Oscar'a aday olmanız bekleniyordu, ama ne yazık ki değilsiniz. Bunu nasıl yorumlamak istersiniz?

Jennifer Aniston: İşi yaptık oraya koyduk. Sizin de söylediğiniz gibi insanlar çok beğendi, ama bu işe başladığımızda böyle bir beklentimiz de yoktu. Bu aday gösterildiğimiz bütün ödüller için geçerli ayrıca. Toronto'daki filmin açılışında bu gündeme geldi ve oradan bu konu büyüdü. Açıkçası dediğim gibi biz işi yaptık oraya koyduk sonrası tercih meselesi.

Muhabir: Türkiye'de sizin çok sayıda hayranınız var, bu film ile ilgili onlara neler söylemek istersin?

Jennifer Aniston: Bence bu filmi çok beğenecekler. Hayatlarında bu tip sorunlar ile mücadele eden insanların ruh halini daha iyi anlayabileceğimiz onlara karşı bakış acımızı değiştirebileceğimiz bir film ve aynı zamanda umut verici.