#helpturkey çağrısı ünlüleri ikiye böldü

Türkiye'yi saran yangın nedeniyle dünyadan yardım istemek için açılan '#helpturkey' etiketi sosyal medyanın gündemine oturdu. Yediden yetmişe herkesin paylaştığı #helpturkey çağrısı ünlüleri ikiye böldü. Birçok ünlü paylaşıma destek verirken Mehmet Ali Erbil, Şehrazat, Nilüfer gibi isimler tepki gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Ağustos 2021 15:56
#helpturkey çağrısı ünlüleri ikiye böldü

Türkiye 1 haftadır orman yangınları ile mücadele ederken, hava desteğinin yetersiz olması nedeniyle yeterli müdahale yapılamıyor. THK'ya ait yangın söndürme uçakları 'yetersiz olduğu' gerekçesiyle hangarda tutuluyor. Uçakların 'kullanılamayacak durumda' olduğu gerekçesiyle uçurulmamasına toplumun her kesiminden tepkiler yükseliyor.

Yöneticilerin uçakları uçurmama inadı sosyal medyada yeni bir akım başlattı. Aralarında birçok ünlü ismin de bulunduğu kullanıcılar #helpturkey etiketiyle Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği'ne Türkiye'ye acil olarak yangın söndürme uçağı gönderilmesi çağrısı yaptı.

Birçok ünlü yardım çağrısına destek verdi ancak aralarında Mehmet Ali Erbil, Şehrazat, Nilüfer ve Nilgün Belgün'ün bulunduğu bir grup isim bu paylaşımlarla 'Türkiye'nin aciz gösterilmeye çalışıldığını' savunarak #helpturkey etiketine destek vermeyip, eleştirdi. İşte ünlülerin paylaşımları;

Mehmet Ali Erbil:

"Kimseye ihtiyacımız yok, başımızda devletimiz var"

maliii.jpg

Şehrazat:

"Ağrıma gitti bu yurtdışı yardım çağrısı. Ülkem, vatanım bu acziyete düşecek ülke değildi. Onun için o yardımları paylaşmayacağım"

sehrazat.jpg

Nilgün Belgün de Şehrazat'ın paylaşımına destek vererek #helpturkey etiketine tepki gösterdiğini belirtti.

Nilüfer: 

"Benim içime sinmedi paylaşmadım. Türkiye'nin dünyaya karşı böylesine aciz durumda görünmesi benim milli duygularımı yaralıyor. Bunu yapacaksa diplomatik yollarla devlet yapmalıdır diye düşünüyorum"

whatsapp-image-2021-08-03-at-12-34-10.jpeg#helpturkey etiketine destek veren ünlülerin paylaşımları ise şöyle;

Acun Ilıcalı:

Kıvanç Tatlıtuğ:

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah ise #helpturkey yardım çağrısına destek olurken, Şehrazat'ın paylaşımına tepki gösterdi. İşte o paylaşım;

faraahh.jpegsehrazat-son.jpg

 

#helpturkey etiketine tepki gösteren Şehrazat'a bir yanıt da ünlü oyuncu Hazal Kaya'dan geldi.

Kaya; "Bütün ülkeler bu gibi büyük felaket zamanlarında diğer ülkelerden yardım isterler. Cayır cayır yanan canları izlemek gitsin zorunuza... Bir ağaç, bir köy, bir hayvan daha kurtulsun da kim ne derse desin bizim için... ne tuhaf dertler var ya..." ifadelerini kullandı.

s-0a5f81d1e905f91984d9790ac38f38af3-oux7-jpg.webp