Halk TV Canlı Yayın
Gökhan Özoğuz'dan "İzmir Marşı" tepkisi!
Ziya Selçuk, Marmaris’teki 19 Mayıs törenlerinde Marmaris Belediyesi'nin ses aracındaki arıza nedeniyle İzmir Marşı'nın çalınmadığını iddia etmiş, belediye ise bu açıklamayı yalanlamıştı.İşte bu tartışmaya şarkıcı Gökhan Özoğuz'da katıldı.

Marmaris İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 16 Mayıs 2019’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında ‘Gençlik Yürüyüşü’ düzenlendi. ‘100. yıl 19 Mayıs kutlu olsun’ yazılı beyaz tişört giyen ilçedeki lise ve ortaokul öğrencileri, öğretmenler ve ilçe protokolü, kortej eşliğinde Kordon Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı’na yürüdü. Yürüyüş boyunca kortejin önündeki araçtan Mehter Marşı, Genç Osman Marşı ve 15 Temmuz Marşı çalınması dikkat çekti. Öğrencilerin ise marşlara eşlik etmesi istendi.

Kortejin arka kısımındaki yaklaşık 50 öğrenci, buradan sonra yaklaşık 2 kilometre boyunca İzmir Marşı’nı okudu. Marmaris İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü B.E., öğrencileri çalınan marşlara eşlik etmeleri, farklı bir marş söylememeleri için uyardı. Ancak, uyarıya aldırış etmeyen öğrenciler, İzmir Marşı’nı söylemeye devam etti.

Atatürk Anıtı önünde gelindiğinde, burada 15 Temmuz Marşı çalınmasına rağmen 50 kişilik öğrenci grubu İzmir Marşı’nı söylemeyi sürdürdü. Bunun üzerine tartışma yaşandı. Bu sırada İzmir Marşı’nı söyleyen bir öğrenci, kendisini uzaklaştırmak isteyen öğretmenlerine “Biz ayıp etmedik. 15 Temmuz değil, 19 Mayıs kutlanıyor” diyerek, tepki gösterdi.

GÖKHAN ÖZOĞUZ’DAN TEPKİ

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Bakan Selçuk’a Twitter mesajıyla tepki gösterdi.

Gökhan Özoğuz, “Belirli bir kesimin dışında kimse 15 Temmuz katliamını bir bayram olarak kutlamadı kutlamayacak da. 15 Temmuz Marşı nedir ya? 19 Mayıs günü İzmir Marşı söylenir ve söyletilmelidir! Teesüf ederim Z. Selçuk ! Yazık ,severdik ,ülke yönetiminde, mevkiinde nadir iş bilen kişilerdendi” mesajını paylaştı.

gokhan-003.PNG
 

İlgili Haberler