Eski eşinden İbrahim Tatlıses için suç duyurusu

İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Durak, sanatçı hakkında suç duyurusunda bulundu. Adalet Durak, İbrahim Tatlıses'in kıyafetleri ve dini inancı nedeniyle kendisine hakaret ettiğini iddia etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Temmuz 2022 16:46
Eski eşinden İbrahim Tatlıses için suç duyurusu

Sanatçı İbrahim Tatlıses, katıldığı bir yayında ilk eşi Adalet Durak ve oğlu Ahmet Tatlı için "Bodrum’daki evime domuz yağı sürmüşler. Yoksa ben burada çekirdek ailemi kurmuştum evleniyordum. Kız 48 kiloya düşmüş kahroluyorum. Ona ev aldım araba aldım daha da alırdım ama o kara peçeli ve oğlu var ya evime domuz yağı sürmüşler" dedi.

Bu sözlerin ardından Adalet Durak, İbrahim Tatlıses'in kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Sözcü'nün haberine göre; Adalet Durak avukatı aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda, eski eşinin kıyafetlerinden dolayı kendisine “Karayılan” dini inancından dolayı da “Büyücü” diyerek kendisini alenen aşağılayarak hakaretlerde bulunduğunu ifade etti.

Adalet Durak, eski eşi İbrahim Tatlıses’in hakaret suçunu düzenleyen TCK’nın 125. Maddesi uyarınca hakkında dava açılarak Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılamasının yapılarak cezalandırılmasını istedi.