İbrahim Tatlıses'e oğlundan 'vasi' davası

İbrahim Tatlıses ve büyük oğlu Ahmet Tatlıses arasında ipler koptu. Ahmet Tatlıses, 'Babamın akıl sağlığı ile ilgili şüphelerim var' diyerek kendisini 'şirketin kasasını boşaltmakla' suçlayan babasına vasi davası açtı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Haziran 2022 17:38
İbrahim Tatlıses'e oğlundan 'vasi' davası

Geçtiğimiz hafta canlı yayına bağlanan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, büyük oğlu Ahmet Tatlıses'i 2011 yılında başından vurulduğu sırada 'şirketinin kasasını boşatmakla' suçlamıştı. Ahmet Tatlıses ise babasına "bana ihtiyaç duyduğu her an gözüm kapalı canımı ortaya koydum" sözleriyle karşılık vermişti.

'Vasi atansın' davası

Bu olayın ardından Ahmet Tatlıses, harekete geçti ve babası için dava açtı. 'Babamın akıl sağlığı ile ilgili şüphelerim var' diyen Ahmet Tatlıses'in avukatı Necmi Uğur Çelikel, İbrahim Tatlıses'e vasi atanması için dava açtıklarını duyurdu.

Avukat Çelikel şu açıklamayı yaptı:

"Müvekkil Ahmet Tatlıses , babası İbrahim Tatlıses ile aralarında özellikle son dönemde kamuoyuna yansıyan İbrahim Tatlıses tarafından yöneltilen haksız suçlamalar ve ağır ithamlar sonucunda babasının, çevresindeki aileden olmayan art niyetli şahıslar tarafından ciddi bir biçimde yanlış ve düşmanca yönlendirildiği bu durumun farkında olmayıp doğru olanı tahlil edemediği düşüncesine kapılmıştır. Sn İbrahim Tatlıses'in yaşam kalitesini ve elde edilen kazanımlarını korumak amacı ile TMK 405-406 maddeleri gereğince kısıtlanması ve buna bağlı olarak İbrahim Tatlıses'ten maddi ve manevi menfaat sağlaması mümkün olmayan Mahkeme tarafından belirlenecek bir kişinin kendisine vasi olarak atanması talepli dava açmış bulunmaktayız. Bahse konu olay ile ilgili gelişmelerden kamuoyu bilgi sahibi edilecektir."