Elon Musk şimdi de kendi şehrini kuracak

Elon Musk şimdi de kendi şehrini kuracak
SpaceX ve Twitter'ın sahibi Elon Musk'ın, şimdi de ABD'nin Teksas eyaleti yakınlarındaki bölgeye kendi şehrini inşa etmeyi planladığı belirtiliyor.

Wall Street Journal'ın (WSJ) yayımladığı habere göre, söz konusu şehir, eyaletin Austin kenti yakınlarında bulunan Bastrop County'de inşa edilecek.

İnşası süren Boring ve SpaceX tesislerinin yanındaki alana temelinin atılması planlanan şehrin, Musk'ın şirketlerindeki çalışanların piyasanın altında kira ücretleriyle yeni evlere taşınmasına imkan sunacağı iddia edildi.

BAŞVURUDAN ÖNCE EN AZ 201 KİŞİNİN BÖLGEDE YAŞAMASI GEREKİYOR

Teksas yasalarınca bir bölgenin şehir kabul edilebilmesi için başvuru yapılmadan önce en az 201 kişinin bu bölgede yaşaması gerekiyor. Bu sürecin ardından bölge yargıcından onay alınıyor.

Bastrop County bölgesinden bir yetkilinin açıklamasında, Musk'tan veya sahibi olduğu herhangi bir kuruluştan henüz başvuru alınmadığı kaydedildi.

ŞEHRİN ADI SNAİLBROOK

Söylentilere göre Elon Musk, işlerini ve çalışanlarını barındıracak bir şirket kasabası inşa etmeyi planlıyor. “Ütopik” olarak değerlendirilen bu şehrin Texas’ta kurulacağı ve adının Snailbrook olacağı söyleniyor.

Haberlere göre Musk, kasabayı Austin'in dışında, şu anda yapım aşamasında olan Boring ve SpaceX tesislerinin yakınında inşa etmeyi planlıyor. Facebook fotoğrafları, bölgede halihazırda bir dizi modüler ev, bir havuz, bir açık hava spor alanı ve bir spor salonu bulunduğunu ve şimdiden şu yazılı tabelaların asıldığını ortaya koydu: "Hoş geldiniz, snailbrook, tx, est. 2021."

Kaynak:AA

Etiketler :