Doğal yöntemlerle saçları kalınlaştırmanın 5 yolu

Saç boyamak, yanlış kullanılan saç bakım uygulamaları ve kötü beslenme gibi etkenler zamanla saçların incelmesine yol açar. İşte doğal yöntemlerle saçları güçlendirmenin yolları...Gün boyunca hava kirliliği, sigara dumanı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Doğal yöntemlerle saçları kalınlaştırmanın 5 yolu

Saç boyamak, yanlış kullanılan saç bakım uygulamaları ve kötü beslenme gibi etkenler zamanla saçların incelmesine yol açar. İşte doğal yöntemlerle saçları güçlendirmenin yolları...

Gün boyunca hava kirliliği, sigara dumanı gibi olumsuz etkilere maruz kalan, zayıf kökleri veya kepek nedeniyle dökülen, stres yüzünden sağlıksız görünen saçlarınızı doğru beslenme ve düzenli saç bakımı ile doğal sağlığına kavuşturabiliriz.

Beslenmenize dikkat edin

E vitamini saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Düzenli tüketilen bu vitamin saçların kalınlaşmasına ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Fındık, fıstık, badem gibi kuruyemişleri tüketmek E vitamini ihtiyacınızı karşılar.

Saç derisine masaj yapın

Gün içinde saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmak için başımıza masaj yapmak gerekir. Televizyon seyrederken dahi kolaylıkla yapılabilecek masajlar saç köklerinin sağlığını korur.

Ayrıca saç derisine uygulanan maskeler de oldukça yararlıdır. Bu maskeler saçları kalınlaştıran diğer etkenlerdendir.

Saçlarınızı düzenli olarak kestirin

Her 3-4 ayda bir saçları kestirmek gerekir. Kırıklar, saçtaki proteinlerin kaybolmasına neden olur. Bu nedenle düzenli aralıklarla saçları kestirmek, saçların güçlenmesini sağlar.

Doğru saç kremi ve şampuan kullanın

Piyasada satılan birçok ürün mevcut. Bunlardan bazıları içerdiği ağır kimyasallar dolayısıyla saçları yıpratır.

Bunun için kimyasal içermeyen, saç tipinize göre olan organik şampuanları kullanmalısınız.

Stresi azaltın

Hem cildinizin hem de saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız stresi hayatınızdan çıkarmanızda fayda var.