Defne Samyeli'den icra iddialarına yanıt

Defne Samyeli'den icra iddialarına yanıt

2 yıldır kira borcunu ödemediği iddia edilen Defne Samyeli icraya verilmişti. Samyeli iddialar hakkında konuştu.

Yusuf Araz, Defne Samyeli hakkında 2 yıldır kira borcunu ödemediği iddiasıyla icraya başvurdu ve haciz işlemleri başlattı. Haciz memurları ise Samyeli’nin oturduğu Kemerburgaz’daki Pasifik Konakları’na giderek, Araz’ın borcuna karşılık evdeki eşyaların bir kısmını haczetti. 

Hürriyet'ten Sinem Vural'ın haberine göre Defne Samyeli şunları söyledi: 

“8 yıldır oturduğumuz Pasifik Konakları’ndaki ev, altyapı olarak çok sıkıntılı bir zeminde. Devamlı su basan bir bölgede, evin yapısında da ciddi izolasyon problemi var. Zaman içinde evle ilgili problemlerin çözüleceğine dair ev sahibinin sözlerine güvendim. Zira sitede başka evleri de var ve onların alt katını kırdırıp yeni baştan yaptırdı. Geçen yıl bir telefon konuşmasında son derece çirkin bir üslupla ‘İstediğim evimi yaptırırım istediğimi yaptırmam, seni de basında rezil ederim” deyip de işi mahkemeye taşıyınca ben de adalet sistemi karar versin istedim.”

Yusuf Araz’ın avukatı Iyaz Çimen ise şu açıklamayı yaptı: 

“İki yıl boyunca kira alacağımızı tahsil edememekle kalmayıp tacizci, şovcu ve suçlu gibi ithamlara maruz kalarak suç duyurusu ile tehdit edilmekteyiz. Açık ve bariz bir şekilde kanuni hakkını kullanan bir kimseyi, onun vekilini ve görevini yapan bir memuru; iftira ve hakaret suçlarını işlemek suretiyle toplum önünde itibarsızlaştıran hiçbir açıklamayı kabul etmiyoruz.”