Defne Samyeli icralık oldu

Defne Samyeli icralık oldu

2 yıldır kira borcunu ödemediği iddia edilen Defne Samyeli icraya verildi.

Yusuf Araz, Defne Samyeli hakkında 2 yıldır kira borcunu ödemediği iddiasıyla icraya başvurdu ve haciz işlemleri başlattı. Haciz memurları ise Samyeli’nin oturduğu Kemerburgaz’daki Pasifik Konakları’na giderek, Araz’ın borcuna karşılık evdeki eşyaların bir kısmını haczetti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın aktardığına göre, Araz’ın avukatı Iyaz Çimen şu iddialarda bulundu:

“Defne Samyeli’nin evden tahliye edilmesi için ayrıca İcra Mahkemesi’ne tahliye davası açtık. Defne Samyeli, aylık 16 bin 720 lira olan kira bedelini 2019’un mart ayından beri ödememektedir. Haciz memurları aracılığıyla borçlunun oturduğu evine gidilerek adreste defter tutulmasını istiyoruz.”

Defne Samyeli’nin avukatı: Sırf habere konu olmak için yanında icra memurlarıyla geldi

Defne Samyeli’nin avukatı Şenay Kara Şık yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tahliye davasının duruşması ayın 28’inde. Kesinleşmiş borç kararı çıkmadan, sırf habere konu olmak ve Samyeli’nin ailesini taciz etmek amacıyla ev sahibi Yusuf Araz’ın avukatı, yanında icra memurlarıyla Samyeli’nin evine gelmiş. Tamamen şov amaçlı ve asıl davayla ilgisi yok. Amaç bu şovla basına ‘haciz’ haberi yaptırabilmek ve aileyi taciz etmek. Yapılan kanun dışı. Hem Araz, hem de avukatı ve yanında bu olaya alet olan icra memurları için savcılığa suç duyurusunda bulunulacak. ”