Çocuk sahibi olmalarına su kanalı engel oldu

Çocuk sahibi olmalarına su kanalı engel oldu

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde gördükleri tedaviye rağmen çocuk sahibi olmak isteyen Çiçekdal çifti çocuk sahibi olmak için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne başvurdu. Bu seferde önlerine su kanalı engeli çıktı.

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde yaşayan 9 yıllık evli çift Uğur ve Meryem Çiçekdal, tedavi görmelerine rağmen çocuk sahibi olamadı. Bunun üzerine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne evlat edinmek için başvuruda bulunan çiftin, umudu bir kez daha kırıldı. Başvuruyu değerlendiren ekipler evlerinin önündeki Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalının, çocuk için tehdit oluşturabileceğini tespit etti. Bunun üzerine çifte üç ay içinde tedbir almaları ya da başka bir eve taşınmaları bildirildi.

DSİ yetkilileri ile kanalın üstünün kapatılması için görüşen Çiçekdal çifti, bunun olmayacağı cevabını aldı. Evlat edinme umutlarını kaybetmek üzere olduklarını belirten Meryem Çiçekdal, "Biz 9 yıllık evliyiz. Tedavi görmemize rağmen çocuk sahibi olamadık. Bu yıl şubat ayında Çocuk Esirgeme Kurumu'na başvurduk. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra sıraya girdik ve evimizi teftişe geldiler. Evimin eksikleri vardı. Şu anda onları tamamlıyorum. Daha sonra önümüze kanal sunuldu. Bu kanal kapanmadan isteğimin olmayacağını ya da başka bir adrese taşınmam gerektiğini söylediler. Burası benim kendi tapulu arazim. Buradan kalkıp da kiraya gitmek olmuyor. Annem ve kayınvalidem ile birlikte yaşıyorum ve onlara bakmakla da yükümlüyüm." diye konuştu. 

Yaşam