Çarpık bacak kaderiniz olmasın

Genetik ya da olası sebeplerden oluşabilecek çarpık bacak sorunu, estetik beden proporsiyonuna gölge düşürüyor.Bacaklarındaki orantısızlık sebebiyle sorun yaşayanlar plaj kıyafetleri, tayt veya etek gibi giysileri giyememekten...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Çarpık bacak kaderiniz olmasın

Genetik ya da olası sebeplerden oluşabilecek çarpık bacak sorunu, estetik beden proporsiyonuna gölge düşürüyor.

Bacaklarındaki orantısızlık sebebiyle sorun yaşayanlar plaj kıyafetleri, tayt veya etek gibi giysileri giyememekten ve özgüven kaybı yaşadıklarından şikâyet ediyorlar. Günlük ve özel yaşantısında kendini çok daha iyi hissetmek isteyen pek çok insan, artık kısa süreli operasyon ile çarpık bacak düzeltme operasyonuna başvuruyor.

“Sütun gibi bacak” söylemiyle, dilimize bile yerleşen, estetik ve orantılı bacak arzusu, yarım saat süren bir işlemle hayata geçirilebiliyor. Estetik International Sağlık Gurubu doktorlarından Op. Dr. Selçuk Aytaç çarpık bacağın bir kader olmadığını ve hastanın bilinci açıkken yağ transferi yaparak kontür düzeltme ve dolgu işlemi yaptıklarını dile getirdi.Aynı zamanda bayanların istediği kıyafeti giyememelerine ve sürekli bacaklarını kamufle eden kombinler yapmalarına da neden olan çarpık bacak sorununa uygulanan yöntem hakkında bilgi veren Op. Dr. Aytaç, “Hastanın bölgesel yağlanma sorunu yaşadığı alandan alınan yağları, kök hücrede zenginleştirildikten sonra bacaklara enjekte ediyoruz. Kemikteki mevcut eğriliğe dokunmadan sadece yağ enjeksiyonuyla sorunlu kontürü düzeltip, gerekirse, alt üst bacak arasında oranlama yaparak işlemi tamamlıyoruz. Hastanın bilinci açık ve sadece belden aşağısı uyuşturuluyor. Teknik, çarpık bacak düzeltme operasyonu olarak geçse de, bacağında herhangi bir çarpıklık olmamasına karşın, yer yer çöküklük ve üst alt bacak arasında orantısızlık olan hastalarımıza da bu tekniği uygulayabiliyoruz” dedi.

EN ETKİLİ VE EN KONFORLU TEKNİK

Kemik yapısındaki eğriliğin düzeltilmesinin son derece sıkıntılı ve hastayı zorlayıcı bir yöntem olduğunu söyleyen Op. Dr. Selçuk Aytaç, “Bu teknikle en etkili ve hastaya iyileşme sürecinde en konforlu süreci yaşatabiliyoruz. Hastanın kök hücreden zenginleştirilmiş kendi yağının, çarpık bacak düzeltme operasyonunda kullanılmasının pek çok avantajı bulunuyor. Hastalar bu teknikle hem bölgesel yağlanma sorunundan kurtuluyorlar, hem de sentetik yapay dolgu malzemeleri kullanmadan, kendi yağlarını kullanıyor olmanın avantajını yaşıyorlar. Mikro girişlerle çekilen yağ, bacaklara yine mikro girişlerle transfer ediliyor ve herhangi bir kesi yapılmadan ve iz bırakmadan uygulanıyor. Çarpık bacak ameliyatlarındaki gibi risklerin olmadığı ve tek seferde sonuca ulaştıran bu teknik sayesinde, çarpık bacaklar kader olmaktan çıkıyor” diye konuştu.