Bülent Ersoy'dan ÇYDD'ye: Çok yüklü bir bağışı kaybettiler

Bülent Ersoy'dan ÇYDD'ye: Çok yüklü bir bağışı kaybettiler

Binlerce lira ödediği kürklerini öldükten sonra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını söyleyen Bülent Ersoy, dernek kürk bağışını kabul etmeyince vasiyetinden çıkardığını duyurmuştu.

Bülent Ersoy, kürklerini öldükten sonra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını söylemiş, dernek kürkleri kabul etmeyeceklerini açıklamıştı. Bülent Ersoy da bunun üzerine derneği vasiyetinden çıkardı. 

Bir magazin programına telefon ile bağlanan Ersoy konuya ilişkin konuştu. Ersoy, "ÇYDD’nin tüzüğü gereği Atatürk’e uygun yaşadıklarını belirtiyorlar. Atamızda kürk giyiyordu. Ben Atatürk’ümle gurur duyuyorum. En büyük üzüntüm; O’na şarkı okuyamamak" dedi. Bülent Ersoy'un açıklamaları şöyle:  "Ben eğitime çok önem veririm. Onlar kız çocuklarını okutuyorlar diye bağışlamak istedim. Vasiyetimi değiştirdim zaten Mehmetçik Vakfına ve başka bir eğitim kurumuna daha bağış yaptım. O’nlar bence ilgi çekmek için reddettiler. Bir daha da konuşmam. Telefonlarını da açmam. Çok yüklü bir bağışı kaybettiler.’’ 

Yaşam