Bu kasaba 150 nüfusuyla kedilere ait

Bu kasaba 150 nüfusuyla kedilere ait

Samsun'da 20 dönümlük arazi üzerine kedi kasabası kuruldu. Kasaba, bakıma muhtaç ve sahipsiz kediler için yaşam alanı oluyor.

Samsun'da Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi 'Kedi Kasabası' kurdu. 20 dönümlük alan üzerine kurulu kasaba, sokak kedilerine yuva oluyor. Kasabada, bungalov evler, kedi köprüsü, tırmanma ve beslenme alanları bulunuyor. 

kedi-kasabasi-1.jpgkedi-kasabasi3.jpg

Bakıma muhtaç ve engeli olan kediler için özel bölgelerin de bulunduğu kasabada, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri klasik müzik eşliğinde gerçekleştiriliyor.
Belediyede görevli veteriner hekim Faruk Kan, 'Kedi Kasabası'nda hayatını sürdüren sokak kedileri için her çeşit konforun dikkate alınarak oluşturulduğunu kaydetti. Sokak kedilerinin yardıma muhtaç durumda kendilerine getirildiğini aktaran Kan, "Buraya getirilen kedilerimiz, sokaklardan geldikleri için psikolojileri bozuk ya da yaralı olabiliyor. İlk adımda kedilerin bakımı ve tedavileri gerçekleştiriliyor. Bakımı ve tedavisi tamamlanan kedilerimiz, 'Kedi Kasabası'nda misafirimiz olmaya başlıyor. Burada onlar için harika bir ortam var." ifadelerini kullandı.

kedi-kasabasi.jpgkedi5.jpg