Halk TV Canlı Yayın
Aydos Ormanı'nda vahşet! Boğazı kesilmiş ve yakılmış halde bulundu...
İstanbul Sultanbeyli'de geçtiğimiz cuma günü kaybolan işitme engelli Abdulkadir Elgeni'nin cansız bedeni boğazı kesilmiş ve yakılmış halde Aydos Ormanı'nda bulundu.

İstanbul Sultanbeyli'de yaşayan konuşma ve işitme engelli Abdulkadir Elgeni (21), geçen cuma günü kaybolmuştu. Bunun üzerine ailesi Elgeni için kayıp başvurusu yaptı. Polis, Elgeni'yi bulmak için çalışma başlatırken, Aydos Ormanı'nda boğazı kesilmiş ve yakılmış erkeğe ait bir ceset bulundu.

Ekipler tarafından yapılan çalışmada cesedin kayıp Abdulkadir Elgeni'ye ait olduğu tespit edildi. Soruşturma başlatan polis ekipleri, Elgeni'nin son olarak biri kız iki kişiyle birlikte gezdiğini belirledi.

Ekipler zihinsel engelli zihinsel engelli erkek U.K. ve yine zihinsel engelli kız D.B.'yi bayramın birinci günü gözaltına aldı. Cinayeti arife günü işlediklerini itiraf ettikleri öğrenilen 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

Vahşi cinayete kurban giden Abdulkadir Elgeni için Sultanbeyli Camisi'nde cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Elgeni'nin naaşı kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

DHA