Antalya'da 3 kişi balon balığından zehirlendi: 1 kişinin hayatı tehlikesi var
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 15.05.2020 19:48

Antalya'da 3 kişi balon balığından zehirlendi: 1 kişinin hayatı tehlikesi var

Antalya'da yedikleri balon balığından zehirlenen 3 arkadaş yoğun bakımda tedavi altına alındı. Yoğun bakımda tedavisi devam eden arkadaşlardan birinin hayati tehlikesi devam ediyor.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Kızılsaray Mahallesi'ndeki bir pasajda esnaf olan Hükümdar Akbay (52), Ali Akgül (51) ve Nedim Derbek (46), 10 Mayıs günü, sohbet ettikleri sırada gelen seyyar satıcıdan poşet içindeki balığı satın aldı. Ardından da pişirip yedi. 3 arkadaş, gece fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan ve yedikleri balığın balon balığı olduğu ortaya çıkan arkadaşlardan Nedim Derbek, henüz hayati tehlikeyi atlatamadı.

Taburcu edilen Hükümdar Akbay, DHA'ya yaptığı açıklamasında, aldıkları balığın balon balığı olduğunu bilmediklerini ifade ederek, “Ben eve geldim. Bir anda ateşim çıktı. Soğuk duşun altına koştum. Ardından istifra ettim. Dinlenirken telefon geldi. Benimle balık yiyen arkadaşlarım hastaneye kaldırılmış. Onlarla alkol aldığımı gören arkadaşlarım da arayarak, 'Agabey bunlar zehirlenmiş. Sen de hazırlan gelip seni hastaneye götüreceğiz' dediler. Sonra geldiler. Merdivenleri inemedim, ayaklarım tutmuyordu. Beni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdüler. Yoğun bakım dolu olduğu için özel hastaneye sevk ettiler. İki gün yoğun bakımda kaldım" dedi.

Yaşam