AKP'li belediye Alişan ve Demet Akalın için restoran yasağını deldi

AKP'li Şanlıurfa Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında restoranların kapatılması yasağını Alişan ve Demet Akalın için deldi. O anları Demet Akalın sosyal medya hesabında paylaştı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu ve İçişleri Bakanlığının 81 ilin valiliklerine genelge gönderdiği üzere restoranlar ‘gel-al’ ve ‘paket servis’ dışında kapatıldı.

Ne var ki bu yasak Alişan ve Demet Akalın’ı durduramadı. Şanlıurfa’ya giden Alişan ve Akalın için AKP’li Şanlıurfa Belediyesi bu yasağı deldi.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre; Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesisleri’nde bulunan belediyeye ait restoran ikilinin yemek yemesi için açıldı.

Demet Akalın yemek yedikleri anları sosyal medya hesabından paylaştı. O anlarda bir garsona “Şimdi ne yapacağız” diye soran Demet Akalın “Sıra gecesine gideceğiz” yanıtını alıyor.

Demet Akalın ve belediyeden açıklama: Kurallara eksiksiz uyuyoruz

Demet Akalın, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı. Kurallara uyulmadığı hâlde kuralların eksiksiz yerine getirildiğini iddia eden belediye açıklamasını paylaşan Akalın, "Biz televizyoncuyuz ve kurallar çerçevesinde misafir edildik!" dedi. Oysa kurallar açıkça gel-al ve paket servis dışında restoranların faaliyet gösteremeyeceğini belirtiyor.

Şanlıurfa Belediyesi ayrıca hukuki haklarını kullanacaklarını söyledi.

ekran-resmi-2020-11-29-14-46-46.png

Yaşam