30 Mahkum 1 Buçuk Sene Boyunca Tünel Kazdı Ancak Tünelin Ucu Öyle Bir Yere Çıkıyordu Ki Karşılarında Gördüklerinde Şok Oldular

30 Mahkum 1 Buçuk Sene Boyunca Tünel Kazdı Ancak Tünelin Ucu Öyle Bir Yere Çıkıyordu Ki Karşılarında Gördüklerinde Şok Oldular
Venezuela'da 30 mahkum, 1 buçuk yıllık kazılarının ardından tüneli tamamlayarak firar etmeye çalıştı. Fakat tünelin sonu beklenmedik bir yere açıldı: Tam bir polis merkezine! Mahkumlar ve polisler bu şaşırtıcı manzara karşısında şaşkına döndü. Polisler, mahkumları tekrar hapishaneye götürmeden önce onlara yardım etti. Firar girişimi soruşturuluyor.

Yüksek suç oranı ve yoksullukla boğuşan Venezuela'da filmlere konu olacak bir olay yaşandı. Çeşitli suçlardan cezaevine giren 30 mahkum, 1.5 yıl boyunca kazdıkları tünelden firar etmeye çalıştı.

Mahkumlar, tünelin sonuna yaklaştıklarında özgürlüğe kavuşacaklarını umuyorlardı. Fakat tünelin ucu beklenmedik bir yere açıldı: Tam bir polis merkezine!

1.jpg

MANZARA KARŞISINDA ŞOK OLDULAR

Bu şaşırtıcı manzara karşısında mahkumlar ve polisler neye uğradıklarını şaşırdı. O anlar kameralara yansıdı. Polisler, mahkumları tekrar hapishaneye götürmeden önce tünelden çıkmalarına yardım etti.

2.jpg

HAFİF YARALANDILAR, TEDAVİ EDİLDİLER

Emniyet Müdürü Komiseri Gustavo Basabe, benzer bir durumun tekrar yaşanmaması için firar girişimini araştırdıklarını söyledi. Polis, her şeyin kontrol altında olduğunu ve üç mahkumun kaçış sırasında hafif yaralandıkları için tedavi edildiklerini açıkladı.

3.jpg