Yargıda mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi

Yargıda mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği Başkan Vekili Mehmet Yılmaz kamu hizmetlerini ve yargılama faaliyetini aksamasına izin vermemek amacıyla mesai saatlerini 10.00 - 16.00 olarak belirlendiğini bildirdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında dün alınan kararların ardından yayımlanan genelge ile kamu kuruluşlarında mesai saatlerinin 10.00 - 16.00 olarak belirlenebileceği bildirilmişti. Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği Başkan Vekili Mehmet Yılmaz ilgili birimlere gönderdiği yazıda çalışma saatlerinin belirlendiği gibi saat 10.00 - 16.00 arası olarak uygulanacağı bildirildi.

Yazıda şu ifadeler yer aldı: "Yargılama faaliyetlerinin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya sebebiyet vermemek amacıyla, belirli gün ve saatte yapılması kararlaştırılan duruşma ve keşif işleriyle mesai saatleri dışında çalışılmasını ve nöbet tutulmasını gerektiren durumlar istisna olmak üzere, çalışma saatlerinin belirlendiği gibi saat 10.00 - 16.00 arası olarak uygulanması, hususlarında keyfiyetin merkez ve mülhakat adliyelerinde görev yapan tüm hakim ve Cumhuriyet Savcıları'na duyurulmasını rica ederim" 

Gündem