Sokak ortasında eski eş dehşeti: 4 kurşun sıktı!

İstanbul'da boşandığı eşi Kader Kocayemiş tarafından sokak ortasında bacağından 4 kurşunla vurularak yaralanan Gönül Ayvacıoğlu, hastaneden taburcu oldu. Ayvacıoğlu, "Çok yakından ateş etti, sonra patır patır saymaya başladı. Yere düştüm, 'vurdun vuracağın kadar' dedim poşetle vurmaya başladım. Sonra göğsümü hedef alınca silahı tutukluk yaptı, vuramadı. Şans eseri ayaktayım" dedi."

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Haziran 2021 20:27
Sokak ortasında eski eş dehşeti: 4 kurşun sıktı!

İstanbul Avcılar'da , beraberindeki bir kadın ile sokakta yürüyen 43 yaşındaki Gönül Ayvacıoğlu’nu eski eşi Kader Kocayemiş, tabancayla peş peşe 4 el ateş ederek bacaklarından vurdu.

Ayvacıoğlu ile saldırgana karşı koymaya çalışan beraberindeki kadın yere düştü, Kader Kocayemiş ise kaçtı. Yaralı Gönül Ayvacıoğlu hastanede tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Kısa süre yakalanan 50 yaşındaki saldırgan ise, polisteki işlemlerinin ardından bugün sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklandı.

“Boşandıktan sonra saldırıları bitmedi”

Seyyar tatlıcılık yapan Kader Kocayemiş ile Gönül Ayvacıoğlu, 23 sene evli kaldı. Evliliklerinden bir erkek, bir de kızları oldu.

Koca şiddetine daha fazla dayanamayan Gönül Ayvacıoğlu, 2018’de ayrılmak isteyince çift, anlaşmalı boşandı.

Gönül Ayvacıoğlu ardından imam nikahlı olarak başka birisiyle evlendi. Gündelik işlerle geçimini sağlayan Gönül Ayvacıoğlu’nun iddiasına göre; eski kocası imam nikahlı eşine silahla saldırdı, ardından kendisini hedef aldı, 2018’de kendisine silahla saldırarak, 2 kurşunla yaraladı. Ancak korkusundan şikayetini geri aldı.

“Reçelin içine ekmek kırıntısı düştü diye kadın dövülür mü?”

Taburcu olduktan sonra evinde açıklamalarda bulunan Gönül Ayvacıoğlu, şunları söyledi:

"Evlilik zamanlarında da şiddet uyguluyordu. Darptan burnumun döndüğünü bilirim. Reçelin içine ekmek kırıntısı düştü diye bir kadın dövülür mü? Ben 23 sene çocuklarım için sabrettim ama en sonunda ‘yeter’ dedim, anlaşmalı boşandık. Ben aradım Kader’i dedim ki ‘ben evleneceğim’ dedim. ‘Ne halin varsa gör’ dedi ama gitti, benim evleneceğim kişiyi vurdu. 10 gün sonra yakalanmadı, geldi beni de vurdu. Sol bacağımdan vurdu, kalça kemiğim komple parçalandı.

Şişli Kuştepe’den Esenyurt’a taşındım. Burayı da buldu. Bir bidon kezzap vardı elinde. Arkasından gördüm, o beni görmedi. Görseydi beni de yakacaktı. İlk vurulmamdan sonra daha kötü şeyler yapar korkusuyla şikayetimi geri aldım."

“Göğsümü hedef alınca silahı tutukluk yaptı”

Gönül Ayvacıoğlu “Ben hiç anlamadım arabaların arasından geldi, çok yakından ateş etti. Sonra patır patır saymaya başladı. Ben yere düştüm. ‘Vurma Kader yeter artık, ne olur vurma’ diye yalvarıyorum. ‘yeter vurdun vuracağın kadar’ dedim, poşetle vurmaya başladım. Sonra göğsümü hedef alınca silahı tutukluk yaptı, vuramadı, şans eseri ayaktayım” şeklinde konuştu.

“Acı çekmekten, vurulmaktan bıktım” 

Ayvacıoğlu şu ifadeleri kullandı:

"İki oldu bunu yapıyor. Artık bu acıyı yaşamak istemiyorum. Gerçekten bu acıyı yaşamak istemiyorum, bıktım artık. Bir kadın boşandı diye neden bu kadar şiddet görüyor, neden? Eğer; ananız, bacınız, kardeşiniz varsa kimse demesin ki, bu benim başıma gelmez.

Bıktım artık, vurulmaktan sürekli acı çekmekten bıktım artık, yoruldum, kaldıramıyorum. Psikolojim allak bullak, geceleri uyuyamıyorsun sokağa çıkamıyorsun. Çıkarken sağına, soluna sürekli bakıyorsun, ‘acaba bir yerden çıkacak mı’ diye."