Sivas'ın o ilçesine coronavirüs uğramadı

Sivas'ın o ilçesine coronavirüs uğramadı

Sivas'ın Gürün ilçesinde bugüne dek coronavirüs vakasına rastlanmadı.

Corona virüsü neredeyse yurdun tamamına yayılırken Sivas'ın Gürün ilçesinde bu güne kadar pozitif vakaya rastlanılmadı. İlk günden itibaren corona virüsü tedbirlerinin harfiyen uygulandığı ilçede, vaka bulunmamasına rağmen Gürünlüler evlerinden çıkmıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, tedbiri elden bırakmamak gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

* Corona virüsü salgınıyla birlikte Devletimizin ilgili bakanlıklarının aldığı kararları ilçemizde, başta sayın kaymakamımız olmak üzere bizler ve ilgili kurumlar, üzerimize düşeni yapmak için büyük gayret sarf ettik.

Vaka görülmemesi görülmeyeceği anlamına gelmez

* Corona virüsünün ülkemizde ilk görüldüğü günden şu ana kadar ilçemizde her hangi bir pozitif vaka görülmemiştir. Bu bizi ziyadesiyle memnun etti.

* Bu virüsün bu güne kadar ilçemizde görülmemesi, bundan sonra da görülmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu alınan kararları doğru bir şekilde uygulamamız ile doğru orantılıdır.

* Ben bu nedenle, tüm genelgelere harfiyen uyarak, kamu kurumlarının taleplerini yerine getirerek evde kalan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

* Gürünlüler evlerinde kalarak, hem kendilerini, hem komşularını, hem sevdiklerini hem de ilçelerini bu virüsten korumuştur. Bu nedenle tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

Başkan Çiftçi: Olduğunuz yerde kalın 

Gürün dışındaki Gürünlülere seslenen İlçe Belediye Başkanı Nami Çiftçi,oldukları yerde kalmalarını isteyip şunları söyledi:

* Biz dışarıda yaşayan tüm Gürünlü hemşerilerimiz ile bir bütünüz. İlçemizin kapıları her zaman onlara ardına kadar açık.

* Ancak ben Gürün dışındaki tüm hemşehrilerime sesleniyorum. Olduğunuz yerde kalın, evlerinizde kalın. Bu zorlu süreci atlattıktan sonra ilçemize dönelim.

* Ama bu zorlu süreçte sizlerden istirhamım yaşadığınız yerlerde, evlerinizde kalmanız. 

İHA