Kadıköy’ü deniz salyası kapladı

Kadıköy Kurbağlıdere ile sahilleri deniz salyası kapladı; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri temizlik çalışması yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Haziran 2021 19:58
Kadıköy’ü deniz salyası kapladı

Kadıköy Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Sahili ve Moda Sahili'ni  müsilaj olarak bilinen deniz salyası kapladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri temizlik çalışması yaparken, çevrede yaşayanlar böyle bir şeyi ilk kez gördüklerini söyledi.

İstanbul'da yoğun görülen, deniz salyası olarak da adlandırılan müsilajin görüldüğü noktalardan olan Kadıköy Fenerbahçe, Moda Sahilleri ile Kurbağlıdere'de İBB ekipleri temizlik çalışması yaptı. Deniz yüzeyinde yoğun olarak bulunan deniz salyasını ekipler filelerle toplandı. Toplanan deniz salyalarının atık toplama tesislerine götürüldüğü öğrenildi.

havadan-fotograflarkadikoy-kurbaglidere-ile-sahilleri-deniz-salyasi-kapladi-ekipler-temizlik-calismasi-yapti-2616-dhaphoto8-001.gif

"Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum"

Yoğun şekilde deniz salyasının olduğu Fenerbahçe Sahili'nde vatandaşlar böyle bir şeyi ilk kez gördüklerini dile getirdi. Doğma büyüme Kadıköylü olduğunu söyleyen Kazım Çelikkan daha önce böyle bir manzarayla karşılaşmadığını söyledi. "Şaşırdık böyle bir şeyi ilk defa görüyorum. Bence sahillerin beton olması etkiliyor. Sahil olsa deniz kendini temizleyecek. 1 aydır bu şekilde" diye konuştu. 

havadan-fotograflarkadikoy-kurbaglidere-ile-sahilleri-deniz-salyasi-kapladi-ekipler-temizlik-calismasi-yapti-2616-dhaphoto6-001.gif

"Normalde denize girerim bu sefer ayağımı bile sokmadım"

Kayıkhane işleten Atakan Eren de, "Böyle bir şey görmedim, 21 senedir buradayım. Buranın sahibi Hasan Reis 95 yaşında. O da böyle bir şey görmemiş. 20 gündür bu şekilde arada gidiyor, tekrar geliyor. Adam orada çalışıyor. Denizin dibinde demir var, bulamıyor. Bulmaya çalışıyor, kazıyor. Siyah bir şey çıkıyor. Normalde denize girerim. Bu sefer ayağımı bile sokmadım. Arkadaş şortla girer, tulumla giriyor. Korkuyor. Ne olduğunu bilmiyoruz. Belki de cilt kanseri olacak" dedi.