İstanbul’da Yeni Metro Hattı: Bakırköy Sahil-Bağcılar Kirazlı Yarın Açılıyor! 15 Gün Ücretsiz

Kayaşehir-Bakırköy sahil arasında metro yolculuğunu 39 dakikaya indiren metro hattı yarın açılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hattın 15 gün ücretsiz olacağını açıklamıştı.

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yarın açılışı gerçekleştirilecek Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı metro hattında incelemelerde bulundu.

Kayaşehir-Bakırköy sahil arasında metro yolculuğunun 39 dakika olacağını belirten Uraloğlu, "Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattımız 8,4 km uzunluğunda ve 7 istasyonumuzla hizmet vereceğiz. Saatte 80 kilometre hızla günde 1 milyon yolcu bu hattımız ile ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacak" dedi.

KAYAŞEHİR-BAKIRKÖY SAHİL ARASI 39 DAKİKA OLACAK

Uraloğlu, "Projemizi tamamlayarak; Kirazlı İstasyonunda; Kayaşehir-Kirazlı Metrosu'na,Yenikapı-Bağcılar-Kirazlı Metrosu'na,İncirli İstasyonunda; Metrobüs Hattı'na,Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuna, Özgürlük Meydanı İstasyonunda; Marmaray, Yüksek Hızlı Tren Hattı'na, Bakırköy Sahil İstasyonunda ise İstanbul Deniz Otobüsü ile entegre olarak kesintisiz ulaşım sağlıyoruz. Bu sayede; Kayaşehir-Bakırköy Sahili arası 39 dakika,Çam ve Sakura Şehir Hastanesi – İncirli arası 31 dakika, Kayaşehir-Kirazlı arası 27 dakika, Metrokent-Özgürlük meydanı arası seyahat süresi ise 30 dakika olacaktır.

Böylece; hattımızın 25 yıllık projeksiyondaki karayolu bakım, işletme ve zaman kazancını dikkate aldığımızda toplamda ekonomik kazancımız; 6,1 milyar dolar seviyesinde olacaktır." diye konuştu.