İran'ın İsrail'e Saldırısına CHP'den İlk Yorum!

İran'ın İsrail'e Saldırısına CHP'den İlk Yorum!
İran tarafından İsrail'e karşı hava saldırısı düzenlendi. Gece boyu sıcak çatışmaların yaşandığı iki ülke arasındaki gelişmelere ilişkin CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İran'ın İsrail'e yönelik hava saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Özel, "Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz" dedi.

"Kurucumuzun “Yurtta barış dünyada barış” vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz" diyen Özel, "Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır" ifadelerini kullandı.

"İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır. Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz."

ozgur-ozel-israil-ile-iran-arasindaki-k-39910.jpg

Etiketler :