Foça'daki yangın kontrol altına alındı

İzmir’in Foça İlçesinde yerleşim yerlerine yakın makilik ve kuru otlarla kaplı alanda çıkan yangın, Orman Bölge Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Foça İtfaiye Grubu’na mensup çok sayıda ekibin müdahalesi ile yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı. Bölgede yapılan soğutma çalışmalarının ardından yangın tamamen söndürüldü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Temmuz 2021 09:40

Yangın, saat 21.00 sıralarında ilçeye bağlı kırsal Yenibağarası Mahallesi Foça köy mevkii tepelerinde çıktı. Henüz bilinmeyen nedenle başlayan yangın, kısa sürede rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Yangını gören çevredekiler, durumu İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

Alevlerin Foça Açık Cezaevinin İzmir Körfezine bakan yönüne doğru yaklaşık iki kilometre uzunluğundaki alana yayılmış durumda olduğu öğrenildi.

Arazi şartları ekiplerin alevlere müdahalesini güçleştirirken, Foça köy yerleşim yerine sıçramaması için evlere yakın yerlerde arazözler bekletildiği belirtildi. Ekiplerin bölgede yangının söndürmek için çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. 

Yangın kontrol altına alındı

İzmir’in Foça İlçesinde yerleşim yerlerine yakın makilik ve kuru otlarla kaplı alanda çıkan yangın, Orman Bölge Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Foça İtfaiye Grubu’na mensup çok sayıda ekibin müdahalesi ile yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı. Bölgede yapılan soğutma çalışmalarının ardından yangın tamamen söndürüldü. 

 

KAYNAK: DHA