Eminönü Meydanı'nda onlarca güvercini ezerek öldüren sürücü gözaltına alındı

Eminönü Meydanı'nda tur atan bir kişi aracını üzerine sürerek onlarca güvercini öldürdü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Nisan 2020 09:22
Eminönü Meydanı'nda onlarca güvercini ezerek öldüren sürücü gözaltına alındı

DHA'nın haberine göre, sabah saatlerinde Eminönü Meydanı'nda araç kullanan bir kişi, bir anda direksiyonunu güvercinlerin üzerine kırdı. Hızını kesmeyen sürücü, yem yiyen onlarca güvercini ezdi. Sürücü kaçarken çevredeki esnaf olay yerine koştu. Onlar güvercinin öldüğünü gören çevre esnafı duruma tepki gösterdi.

"Son sürat kuşların içine girdi ve ezerek geçti"

Yaşanan duruma ilişkin konuşan Ali Güler adlı yurttaş, "Beyaz bir araç, meydanda kuşların tam karşısına gelecek şekilde döndü. Son sürat kuşların içine girdi ve ezerek geçti. Yaklaşık 20 kuş ezdi. Ben uzak bir mesafedeydim. Buradaki esnafın müdahale etme şansı olmadı. Bastı gitti" dedi.

"Toplum içinde bu insanla yaşayacağız"

"Şikayette bulunmak için karakola gittim" diyen Güler, "İşlem yapılabilmesi için güvercinlerin sahipli olması gerektiğini söylediler. Yaptığı canice bir şey ama ruh halini bilemiyoruz. Toplum içinde bu insanla yaşayacağız. Başkalarına zarar vermemesi için tedavi edilmesi, hukuken bir ceza alması gerekiyor " diye konuştu.

Gözaltına alındı

Eminönü Meydanı'nda sabah saatlerinde aracıyla çok sayıda güvercini ezen sürücü gözaltına alındı.

Ömür Gedik'ten tepki

Konuyla ilgili Halk TV'ye konuşan Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (Haçiko) Kurucu Başkanı Ömür Gedik, hayvanlara eziyetin ve hayvan öldürmenin hâlâ Kabahatler Kanunu çerçevesinde değerlendirildiğine ve Mecliste bekleyen kanun taslağı olduğuna dikkat çekerek "Zaten yapıyoruz deseler de yapmıyorlar. Bir yıldır, iki yıldır hep aynı kandırmaca devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Sabıkası çıktı

Sirkeci Polis Merkezi Amirliği’ne götürülen şüphelinin, yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Şüphelinin “Mala zarar verme” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlarından iki adet kaydının olduğu öğrenildi.